Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wiesław Popik: Trudno w tej chwili wyrokować

Wiesław Popik: Trudno w tej chwili wyrokować

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Nie pracujemy jeszcze na sto procent, ale zajęcia są coraz intensywniejsze – mówi trener kadry juniorek Wiesław Popik, który ze swoimi podopiecznymi od 1 czerwca przebywa na zgrupowaniu na Mazurach.

Jak podkreślił polski szkoleniowiec „miejsce na obóz jest znakomite.” – Ośrodek położony jest na odludziu. Mamy wszystko czego potrzebujemy na tym etapie szkolenia. Jest boisko do siatkówki plażowej, odpowiednia sala oraz jezioro z kajakami – chwali trener Wiesław Popik.Na początku obozu zawodniczki przeszły testy sprawdzające ich stopień wytrenowania. Sztab szkoleniowy sprawdził jak kadrowiczki pracowały zdalnie w czasie pandemii. – Dziewczyny przyjechały na zgrupowanie z uśmiechem na twarzy i bardzo ochoczo zabrały się do pracy. Widać było jak są spragnione siatkówki oraz treningu. Z czasem obciążenia stawały się coraz mocniejsze – dodaje trener kadry U19.

Zgrupowanie zakończy się w niedzielę. Zawodniczki, które na początku lipca zagrają w mistrzostwach Polski juniorek w Kaliszu udadzą się do klubów. Tam będą kontynuowały przygotowanie do krajowego czempionatu. Pozostałe po kilku dniach zjadą na kolejny obóz kadry, tym razem zaplanowany został w Szczyrku.

Jeden z turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy U19 miał być rozegrany pod koniec kwietnia w pobliskim Olecku, ale ze względu na pandemię koronawirusa został, podobnie jak pozostałe eliminacje, odwołany. Zespoły uczestniczące w czempionacie zostaną ustalone na podstawie europejskiego rankingu, a to oznacza, że Polska w tej kategorii wiekowej uzyskała kwalifikację. – Cieszymy się z tego faktu, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie władz europejskiej siatkówki. Trudno w tej chwili wyrokować. Nie wiemy jak np. rozwinie się sprawa pandemii koronawirusa w Europie – powiedział Wiesław Popik.

Finały czempionatu są zaplanowane w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie od 22 do 30 sierpnia.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved