Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wiesław Popik: Trudno w tej chwili wyrokować

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Nie pracujemy jeszcze na sto procent, ale zajęcia są coraz intensywniejsze – mówi trener kadry juniorek Wiesław Popik, który ze swoimi podopiecznymi od 1 czerwca przebywa na zgrupowaniu na Mazurach.

Jak podkreślił polski szkoleniowiec „miejsce na obóz jest znakomite.” – Ośrodek położony jest na odludziu. Mamy wszystko czego potrzebujemy na tym etapie szkolenia. Jest boisko do siatkówki plażowej, odpowiednia sala oraz jezioro z kajakami – chwali trener Wiesław Popik.Na początku obozu zawodniczki przeszły testy sprawdzające ich stopień wytrenowania. Sztab szkoleniowy sprawdził jak kadrowiczki pracowały zdalnie w czasie pandemii. – Dziewczyny przyjechały na zgrupowanie z uśmiechem na twarzy i bardzo ochoczo zabrały się do pracy. Widać było jak są spragnione siatkówki oraz treningu. Z czasem obciążenia stawały się coraz mocniejsze – dodaje trener kadry U19.

Zgrupowanie zakończy się w niedzielę. Zawodniczki, które na początku lipca zagrają w mistrzostwach Polski juniorek w Kaliszu udadzą się do klubów. Tam będą kontynuowały przygotowanie do krajowego czempionatu. Pozostałe po kilku dniach zjadą na kolejny obóz kadry, tym razem zaplanowany został w Szczyrku.

Jeden z turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy U19 miał być rozegrany pod koniec kwietnia w pobliskim Olecku, ale ze względu na pandemię koronawirusa został, podobnie jak pozostałe eliminacje, odwołany. Zespoły uczestniczące w czempionacie zostaną ustalone na podstawie europejskiego rankingu, a to oznacza, że Polska w tej kategorii wiekowej uzyskała kwalifikację. – Cieszymy się z tego faktu, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie władz europejskiej siatkówki. Trudno w tej chwili wyrokować. Nie wiemy jak np. rozwinie się sprawa pandemii koronawirusa w Europie – powiedział Wiesław Popik.

Finały czempionatu są zaplanowane w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie od 22 do 30 sierpnia.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę