Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielki powrót Atanasijevicia

Wielki powrót Atanasijevicia

fot. Sir Safety Perugia

To z pewnością będzie jeden z transferowych hitów przed nowym sezonem PlusLigi. Do PGE Skry wraca Aleksandar Atanasijević, serbski atakujący, który zawsze podkreślał swoje przywiązanie do bełchatowskiego klubu.

Aleksandara Atanasijevicia nie trzeba przedstawiać kibicom siatkarskim, szczególnie z Bełchatowa. 30-letni atakujący to jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie. Jest bardzo utytułowany, na czele z mistrzostwem Serbii, Włoch i wieloma innymi sukcesami w tamtejszych ligach. Co ciekawe, wiele osiągnął również w PlusLidze. Wywalczył Puchar i wicemistrzostwo Polski, a do tego dołożył Superpuchar.Sukcesy w naszej lidze zdobywał oczywiście w PGE Skrze, w której występował w latach 2011-2013. Oprócz tego, z bełchatowskim klubem świetnie prezentował się na arenie międzynarodowej: zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów (2012) oraz brąz Klubowych Mistrzostw Świata (również 2012).

Nic więc dziwnego, że na każdym kroku Atanasijević podkreślał swój sentyment do PGE Skry. – Bardzo tęsknię za kibicami PGE Skry – mówił kilka lat temu Serb, po tym jak odszedł do Sir Safety Perugia, w której występował do tej pory. – Takich chwil nie przeżywa się nigdzie na świecie. Kibice z Bełchatowa są najlepsi i naprawdę kochają swój zespół. Marzę o tym, by tam wrócić i ponownie zostać częścią żółto-czarnej armii.

I marzenie Serba się spełniło, ponieważ od sezonu 2021/2022 ponownie będzie atakującym PGE Skry. W zespole zastąpi swojego rodaka Dusana Petkovicia. – Jestem jednak szczęśliwy, że wracam, bo z Bełchatowem mam wiele wspaniałych wspomnień. Kiedy widziałem kibiców PGE Skry, to myślałem, że fajnie byłoby wrócić, ale miałem też świetny czas we Włoszech. Wiedziałem jednak, że prędzej czy później wrócę do Polski. Wiem też, jaką pracę wykonują wszyscy ludzie z klubu, by odnosić sukcesy. Chcę być tego częścią. Teraz dużo zależy ode mnie, bo muszę dać swoje maksimum, by wygrywać. Myślę, że mamy naprawdę dobrą drużynę. Damy z siebie wszystko, będziemy zwyciężać i pisać kolejną piękną historię – mówi Aleksandar Atanasijević.

Nie żyjemy wspomnieniami, ale na pewno pierwszy okres seniorskiej kariery Aleksa spędzony w Bełchatowie wspominamy, na czele z siatkarzem, bardzo dobrze. To człowiek o niezwykłym potencjale siatkarskim, ale też energetycznym. To taki tryskający wulkan energii. Obserwowaliśmy końcówkę play-off ostatniego sezonu, kiedy jeszcze grał, nic się nie zmienił. Rynek transferowy niespodziewanie otworzył się również dla niego, postanowił zmienić otoczenie i pomimo że popyt na Aleksa był ogromny, bo przecież jest uważany za jednego z trzech najlepszych atakujących świata, to wybrał naszą ofertę, a warto dodać, że nie była najbardziej atrakcyjna finansowo. Cieszę się, że po kilku latach Aleks wraca do Bełchatowa i wierzę głęboko w to, że będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę