Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wewnętrzny sparing reprezentacji Polski tuż przed ME

Wewnętrzny sparing reprezentacji Polski tuż przed ME

fot. FIVB

W ramach przygotowania do rozpoczynających się w tym tygodniu CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn reprezentacja Polski rozegrała w krakowskiej TAURON Arenie wewnętrzny mecz kontrolny.

Trener Vital Heynen, pełniący w tym spotkaniu funkcję obserwatora, podzielił drużynę na dwie grupy, którymi kierowali Michał Mieszko Gogol oraz Sebastian Pawlik. Ostatecznie, po czterosetowym pojedynku, zwycięstwo odniósł zespół prowadzony przez drugiego ze szkoleniowców.– Był pomysł rozegrania meczów kontrolnych z inną reprezentacją, ale nie wypalił, więc trener zdecydował się na taki wewnętrzny mecz. Wydaje mi się, że jest to lepsze, niż szukanie na siłę jakiegoś przeciwnika – mówi Tomasz Fornal.Brakowało tylko kibiców – dodał Wilfredo Leon.Czuję się bardzo dobrze, jesteśmy fizycznie i mentalnie gotowi do tego turnieju – dodał.

– Po igrzyskach olimpijskich zdecydowaliśmy się na przerwę od grania, więc dziś widać było wyraźnie, że brak nam meczowego rytmu – to normalne – zapewniał Vital Heynen. – Dlatego rozegraliśmy mecz treningowy. Sądzę, że w pierwszym meczu mistrzostw Europy będzie widać podobne braki w rytmie ale plan jest oczywiście taki, żeby najlepsze pokazać pod koniec, tam gdzie chcemy dotrzeć. Mamy pierwszą rundę na to, by ograć się z boiskiem, starając się jednocześnie przetrwać i usprawnić naszą grę – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni zmagania w europejskim czempionacie rozpoczną w najbliższy czwartek od meczu przeciwko reprezentacji Portugalii, a następnie zmierzą się kolejno z Serbią, Grecją, Belgią oraz Ukrainą.

Team Pawlik – Team Gogol 3:1
(25:20, 24:26, 25:23, 25:22)

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę