Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Vital Heynen: To pierwszy taki obóz w moim trenerskim życiu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wszyscy są zdrowi – to była najważniejsza wtorkowa informacja, jaką przekazały rano służby medyczne. Następnie odbyło się spotkanie z zawodnikami dotyczące planów na zgrupowanie męskiej kadry, które rozpoczęło się wczoraj w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

– Ten obóz będzie wyjątkowy – podkreślił trener męskiej reprezentacji Vital Heynen i zapowiedział integrację, budowę grupy, spokojne wejście w trening oraz bieżąca reakcja na rozwój wydarzeń. Odbył się popołudniowy trening na siłowni z delikatnym programem.Damian Wojtaszek mówił o dobrych stronach pandemii koronawirusa. – Miałem okazję odpocząć, spędzić czas z rodziną. Bardzo tego potrzebowałem. Dni płynęły mi tak szybko, że nawet nie zauważyłem jak minęły dwa miesiące. Czuję się wypoczęty i głodny treningów, cieszę się ze spotkania z chłopakami – powiedział.

– Dobrze, że spokojnie wchodzimy w trening. Po takiej długiej przerwie trzeba być bardzo ostrożnym, ryzyko odniesienia kontuzji jest dużo większe niż normalnie – podkreślał kapitan reprezentacji Michał Kubiak.

Zdaniem trenera Vitala Heynena ten obóz będzie wyjątkowy. – Będziemy dostosowywać treningi do samopoczucia siatkarzy, reagować na ich możliwości i potrzeby. To będzie taki pierwszy obóz w moim trenerskim życiu. Kolejne zgrupowanie zorganizujemy już na normalnych zasadach. Będziemy wykonywać zaplanowany program dotyczący ćwiczeń i obciążeń treningowych – zaznaczył polski szkoleniowiec.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved