Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20 M: Druga wygrana Polaków, pewnie pokonali Serbów

ME U-20 M: Druga wygrana Polaków, pewnie pokonali Serbów

fot. CEV

Reprezentacja Polski juniorów odniosła w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy do lat 20 drugie zwycięstwo. Tym razem biało-czerwoni bardzo pewnie w trzech setach wygrali ze swoimi rówieśnikami z Serbii i są na bardzo dobrej drodze do półfinału. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy w poniedziałek zmierzą się z reprezentacją Francji, potem czeka ich dzień przerwy w turnieju.

Serbia w spotkaniu inaugurującym mistrzostwa niespodziewanie pokonała Francję, dlatego można było spodziewać się trudnej przeprawy Polski, która też zaczęła turniej od zwycięstwa, jednak grała nierówno. Ale w niedzielę w Montesilvano zobaczyliśmy drużynę z dwóch ostatnich setów pojedynku ze Słowacją, kiedy dominowała bardzo wyraźnie.Mecz był wyrównany tylko na początku pierwszej partii, lecz trwało to bardzo krótko. Atak Jakuba Majchrzaka i skuteczny blok na serbskim atakującym pozwolił szybko zwiększyć przewagę do czterech punktów. Polacy grali widowiskowo i przede wszystkim skutecznie. W sobotę mieli kłopoty ze zdobywaniem punktów po atakach z krótkiej, a teraz Majchrzak zakończył grę z 71-procentową skutecznością, a Mateusz Kufka – z 67-procentową. W naszej reprezentacji nie było słabych punktów. Zdarzały się błędy, ale wynikały one z nadmiernego rozluźnienia wysokim prowadzeniem. Tak było w końcówce pierwszego seta, kiedy Serbowie zmniejszyli stratę z sześciu do czterech punktów.

Drugi i trzeci set to już zdecydowana przewaga Polski. Nasi siatkarze bardzo dobrze serwowali, co pozwalało im ustawiać szczelny blok – zdobyli nim aż 13 punktów. Poza tym świetnie bronili, a kontratakach byli bardzo skuteczni. Doskonale spisywał się Piotr Śliwka, który pozazdrościł wysokiej dyspozycji bratu podczas mistrzostw świata. Przeciwko Serbii atakował 15 razy, zdobywając 11 punktów; ani razu się nie pomylił, ani nie został zablokowany. To on skończył najładniejszą akcję meczu, kiedy najpierw podbity został atak rywala, a Kajetan Kubicki wystawił piłkę dołem z dziewiątego metra. Na ostatnie akcje trener Mateusz Grabda tradycyjnie już wpuścił zmienników.

Serbia – Polska 0:3
(21:25, 17:25, 17:25)

Składy zespołów:
Serbia: Elezovic (3), Polomac (2), Kopitic (3), Culibrk (4), Unkovic, Ilic (7), Ristic (libero) oraz Kljajic (1), Perovic (1), Rankovic (1), Kokeza (1) i Stankovic (8)
Polska: Majchrzak (6), Szymendera (9), Kubicki (2), Nowik (12), Kufka (12), Śliwka (13), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (2), Nowak, Biliński i Ratajewski

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I mistrzostw Europy siatkarzy do lat 20

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę