Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18 M: Francja i Włochy zagrają w finale

ME U-18 M: Francja i Włochy zagrają w finale

W półfinałowych meczach o mistrzostwo Europy Francja wygrała z Bułgarią, a Włosi pokonali Serbów. Obie drużyny zagrają o tytuł mistrzostw Europy, przegrani będą rywalizowali o brązowy medal.  W spotkaniach o miejsca 5-8 lepsza okazała się Słowenia i Belgia, ekipy te będą grały o miejsce piąte. Polska zagra o siódmą lokatę z Czechami.

Francuzi dosyć pewnie wygrali pierwszego seta w starciu z Bułgarią. Liderem Trójkolorowych był niezawodny Thomas Pujol, który w całym meczu zdobył 22 punkty, atakował z 54% skutecznością. Kolejne dwa sety także wygrali podopieczni trenera Slimane Belmadiego.

Młodzi reprezentanci Francji mieli lepsze przyjęcie, punktowali w polu zagrywki (4-0). W bloku także lepsi byli Francuzi (10-8), ustrzegli się oni błędów własnych. Najlepiej punktującym zawodnikiem w reprezentacji Bułgarii był zdobywca 11 punktów Aleksandar Kandew. Trójkolorowi w wielkim finale zmierzą  się z Włochami.

Włosi po raz kolejny nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. W półfinałowym starciu z Serbią okazali się być lepsi od swoich rywali, było to szóste zwycięstwo siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego na tegorocznych mistrzostwach. Włosi jako jedyna drużyna nie doznali porażki. Ich półfinałowe starcie trwało zaledwie 68 minut. Dominowali oni w bloku (11-2), czytali grę swoich rywali. Tommaso Barotto zdobył 25 punktów w tym siedem w bloku, atakował z 57% skutecznością. Osamotniony Luka Stankovic niewiele mógł zdziałać w pojedynkę, jego 16 punktowa zdobycz okazała się niewystarczająca. Serbowie w meczu o brązowy medal będą rywalizowali z Bułgarią.

O miejsca 1-4:
Francja – Bułgaria 3:0
(25:15, 25:23, 25:20)

Włochy – Serbia 3:0
(25:23, 25:20, 25:14)

W meczach o miejsca 5-8 biało-czerwoni nie zdołali wygrać z Belgią, ulegli tej reprezentacji 0:3. Najwięcej punktów dla Polski zdobył Igor Rybak – 15 pkt., nie wystarczyło to do wygrania spotkania. Tym samym Polacy zagrają o siódmą lokatę z Czechami. Więcej o meczu TUTAJ.

Czesi ulegli Słowenii 0:3. Słoweńcy w każdym secie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca. Popełnili oni mniej błędów własnych, mieli lepsze przyjęcie, co w znaczny sposób przyczyniło się o ich zwycięstwa w całym spotkaniu. Najwięcej punktów dla Słowenii zdobył Luka Marovt – 15, dla Czech Matej Pastrnak – 18.