Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18 M: Polacy przegrali z Belgami i zagrają o 7. miejsce

ME U-18 M: Polacy przegrali z Belgami i zagrają o 7. miejsce

Nie wiedzie się podopiecznym trenera Macieja Bartodziejskiego na mistrzostwach Europy do lat 18 w Gruzji. Po tym, jak stracili szanse na awans do strefy medalowej po porażce w grupie z Włochami, tym razem przegrali po raz trzeci w turnieju. Młodzi Polacy w rywalizacji o miejsca 5-8 ulegli w trzech setach reprezentacji Belgii. W ostatnim meczu, decydującym o 7. miejscu w turnieju ich rywalami będą rówieśnicy z Czech. Porażka oznacza, że biało-czerwonych zabraknie również na przyszłorocznych mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.

Mecz zaczął się od walki cios za cios. Po bloku Bartłomieja Potrykusa biało-czerwoni odskoczyli od rywali na 9:7, ale Belgowie po akcji Kobe Verwimpa szybko wrócili do gry. Z biegiem czasu to oni zaczęli przejmować inicjatywę, a kontra Daana Spiessensa sprawiła, że wyszli na prowadzenie 14:12. W kolejnych minutach trwała zacięta batalia, ale przy serwisie Igora Rybaka Polacy wrócili do gry, a atak Stanisława Chacińskiego dał im nawet prowadzenie 22:21, ale ostatnie słowo w tej części meczu należało do rywali. Oni w batalii na przewagi po ataku Eliota De Vleeschhauvera przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

W drugim secie poszli za ciosem, a po ataku Verwimpa odskoczyli od przeciwników na 5:2. Na szczęście biało-czerwoni szybko wzięli się do pracy, a po asie serwisowym Chacińskiego odrobili straty (7:7). Coraz lepiej w ataku radził sobie Rybak, a Polacy zaczęli budować sobie przewagę (14:12). Belgowie jednak nie odpuszczali, a dobra postawa na siatce Verwimpa spowodowała, że wynik oscylował wokół remisu. Po bloku Jakuba Nowaka biało-czerwoni wyszli jeszcze na prowadzenie 21:20, ale ostatnie słowo ponownie należało do ich rywali. Belgowie ostatecznie triumfowali 25:23.

Początek trzeciej odsłony stał pod znakiem walki cios za cios. Wprawdzie Belgowie wyszli na prowadzenie, ale po ataku Nowaka biało-czerwoni wrócili do gry (9:9). Później jednak dali się zatrzymać blokiem, a Belgowie znowu wypracowali sobie niewielką nadwyżkę. Z akcji na akcję była ona coraz większa, a Polacy nie mieli sposobu na ich zatrzymanie. Po ataku De Vleeschhauvera przegrywali już 17:21. Przy serwisie Kamila Urbańczyka próbowali jeszcze odrabiać straty, ale przeciwnicy byli coraz bliżej wygranej. W końcówce dzięki Mateuszowi Jańczykowi biało-czerwoni zbliżyli się jeszcze na 23:24, ale Berre Van Looveren przypieczętował wygraną Belgów, którzy zagrają o piątą lokatę (25:23).

Polska – Belgia 0:3
(24:26, 23:25, 23:25)

Polska: Chaciński (10), Szpenalowski (1), Potrykus (3), Gołębiowski (1), Nowak (7), Rybak (15), Granieczny (libero) oraz Kubacki (libero), Becker, Jańczyk (4) i Urbańczyk (1)
Belgia: van Looveren (10), De Vleeschhauwer (14), Spiessens (7), Ponseele (4), Lips (6), Verwimp K. (14), Verwimp M. (libero) oraz Maerten