Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 K: Turcja lepsza od Polski, biało-czerwone z pierwszą porażką

ME U-17 K: Turcja lepsza od Polski, biało-czerwone z pierwszą porażką

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w swoim czwartym meczu musiała uznać wyższość Turcji i przegrała z nią 0:3. Była to pierwsza porażka biało-czerwonych na tych mistrzostwach. Turczynki dosyć pewnie wygrały pierwszą partię spotkania, w kolejnych dwóch podopieczne trenera Waldemara Kawki ambitnie walczyły. Nie wystarczyło to na dobrze dysponowane rywalki. Rywalizację grupową Polski zakończą meczem z Włoszkami.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu Turcji (3:0), Polki jednak szybko wyrównały. Wynik oscylował wokół remisu, a dwupunktowa przewaga którejś z ekip była szybko odrabiana (10:10).

Turczynki wkrótce wyprowadziły skuteczne akcje i zdołały odskoczyć na cztery oczka (14:10). Rywalki kontrolowały boiskowe wydarzenia, dominowały praktycznie w każdym elemencie (17:12, 21:13). Ostatecznie polskie kadetki zdobyły w tym secie zaledwie 14 oczek.

Kolejną odsłonę Polki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Przeciwniczki zerwały się do walki i wkrótce nie tylko wyrównały, ale i prowadziły 9:6. Polki zupełnie straciły swoją jakość z początku seta (9:13, 12:17).  Podopieczne Waldemara Kawki nieco zniwelowały różnicę, ale i tak to rywalki były zespołem lepszym (17:14, 23:19). Do końca seta polskie kadetki nie były już w stanie odrobić strat, choć zbliżyły się na 22:24. Ostatecznie przegrały 22:25.

W trzeciej części meczu biało-czerwone prowadziły 4:2, ale Turczynki natychmiast doprowadziły do remisu. Polki znów pozwoliły przejąć inicjatywę rywalkom (6:4, 9:6). Turczynki wypracowały sobie przewagę (12:8), ale Polki poderwały się do walki 13:13. Turczynki były zespołem lepiej dysponowanym i natychmiast odskoczyły (19:16) w pełni dominując w końcówce seta (22:17). Polki rzuciły się w pogoń i wyrównały na 22:22, jednak ostatnie trzy akcje należały do reprezentacji Turcji, która wygrała tym samym cały mecz 3:0.

Turcja – Polska 3:0
(25:14, 25:22, 25:22)

Polska: Walczak, Fiedorowicz (5), Jaroń (4), Brzoza (2), Sobanty (12), Serafinowska (5), Drosdowska (libero) oraz Dombrowska (4), Podlaska (11), Siuda (2) i Marszłkowicz