Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Zwyciężali faworyci, Polacy bez sukcesu

Turcja M: Zwyciężali faworyci, Polacy bez sukcesu

fot. tvf.org.tr

Miniony weekend nie był udany dla zespołów, w których grają Polacy. Wszystkie bowiem poniosły porażki, nie ugrywając nawet seta. Na parkiecie pojawił się tylko Mateusz Mika, ale zaprezentował się przeciętnie.

Ostatni weekend nie był udany dla Polaków walczących w lidze tureckiej. Türşad przegrał u siebie z Ziraatem Ankara w trzech setach. Tylko w jednym z nich podjął walkę z faworytami. Ich przewaga zaczynała się na zagrywce (9 asów), a kończyła w ataku (ponad 60% skuteczności). Liderem gości był Wouter Ter Maat, który zgromadził na koncie 15 oczek. Przeciętne zawody po drugiej stronie siatki rozegrał Mateusz Mika, który wywalczył 8 punktów – wszystkie w ataku przy skuteczności na poziomie 44%. Polak obciążony był także w przyjęciu, bowiem 25 razy angażowany był w tym elemencie i popełnił 3 błędy.Gładką porażkę poniosło również Develi, które we własnej hali nie sprostało Fenerbahce Stambuł. Przyjezdni wygrali 3:0, a trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie. Gospodarze bez Michała Filipa nie nawiązali zbyt wyrównanej walki. Przewaga gości zaczynała się w polu serwisowym, w którym punktowali 10 razy, a kończyła na siatce. Pierwsze skrzypce w ich zespole grał Kaan Gurbuz, który zapisał na koncie 22 punkty.

Galatasaray Stambuł odprawiło z kwitkiem Hatay. Przyjezdni przez większość spotkania byli tylko tłem dla rywali, a jedynie w trzecim secie próbowali im się przeciwstawić. Popełniali jednak więcej błędów, a siłą gospodarzy był blok, którym punktowali 14 razy. Prym w szeregach Galatasaray wiódł Thomas Edgar, który zdobył 19 oczek. Wśród przegranych na parkiecie nie pojawił się Bartosz B ućko.

Trudną przeprawę miała Bursa B. Sehir, która u siebie pokonała Cizre Bld. Do wygranej potrzebowała czterech partii, ale dwie z nich kończyły się batalią na przewagi. Kluczem do jej sukcesu okazała się nieco mniejsza liczba błędów własnych oraz 12 bloków. Jej liderem w tym pojedynku był Metin Toy, który wywalczył 23 punkty. Planowe zwycięstwo odniósł Halkbank Ankara, który wykazał wyższość nad Spor Toto. Gospodarze tylko w trzecim secie znaleźli sposób na pokonanie rywali. Jednak w całym spotkaniu uwidoczniła się przewaga ofensywna faworytów, którzy dominowali zwłaszcza w ataku, osiągając w nim 59% skuteczności. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach był tradycyjnie już Nimir Abdel-Aziz, który zgromadził 23 oczka na koncie.

Niespodziankę sprawił Hekimoglu Global Connect, który przegrywał już 0:2 na wyjeździe z Arkasem Izmir, a zdołał odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. Mecz był niezwykle zacięty, a aż trzy sety kończyły się batalią na przewagi. Gospodarzom nie pomogło łącznie 54 punktów duetu Mirza Lagumdzija/Nicholas Hoag, zaś przyjezdnych do sukcesu poprowadził Bradley Gunter, który wywalczył 25 oczek.

Altekma Izmir wygrała z Tokatem Plevne. Gospodarze zerwali się do walki w trzecim secie, ale do tie-breaka nie udało im się doprowadzić. Przyjezdni uzyskali przewagę na siatce, a ponad 60% skuteczności w ataku oraz 15 bloków przyczyniło się do ich zwycięstwa. Poprowadził ich do niego Wallyson Bezerra, który zdobył 19 punktów.

Zobacz również: 
Wyniki oraz tabela ligi tureckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę