Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 K: Tylko jeden tie-break w 3. kolejce

MŚ U-19 K: Tylko jeden tie-break w 3. kolejce

Większość spotkań w 3. kolejce mistrzostw świata do lat 19 zakończyło się w trzech setach. Obyło się bez niespodzianek, swoje mecze wygrywały faworytki. Niepokonane pozostają reprezentantki Polski, choć nie mają już na swoim koncie kompletu oczek. Podopiecznym trenera Kawki zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo pokonały Serbki dopiero po emocjonującym tie-breaku.

Grupa A

Kolejne zwycięstwo odniosły Chinki. Po raz trzeci z rzędu wygrały bez straty seta. Tym razem gładko pokonały reprezentację Chile. Rywalki w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Również w trzech setach zakończyło się spotkanie pomiędzy Węgrami a Kamerunem. Europejki wywiązały się z roli faworytek, wygrywając kolejno do 17, 20 i 15. Pierwszy raz gorycz porażki poczuły Egipcjanki. Mecz Egipt-Argentyna również zamknął się w trzech setach, ale był najciekawszy z całej grupy. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po długiej walce na przewagi. Argentynki wygrały go 32:30. W kolejnych partiach siatkarki z Argentyny wygrywały coraz wyraźniej.

Turczynki kontynuują serię zwycięstw. W 3. kolejce Turcja bez straty seta pokonała Dominikanę. W drugim meczu tej grupy Chorwatki wygrały z Portorykankami. Ten mecz był nieco bardziej zacięty. Po czterech setach kolejny komplet punktów do swojego konta dopisały siatkarki z Chorwacji. Trzy punkty bez gry dopisały do swojego konta Niemki, bowiem w tej kolejce miały zaplanowany mecz z Nigerią, która nie przyjechała na turniej.

Włoszki poszły za ciosem i dopisały do swojego konta kolejny komplet oczek. Tym razem europejski zespół okazał się lepszy od drużyny narodowej Peru. Pierwszego seta wyraźnie wygrały siatkarki z Włoch, ale w kolejnym przegrały do 22. W dwóch następnych setach Włoszki nie traciły już koncentracji i wygrywały kolejno do 17 i 15. Wciąż seta w turnieju nie przegrały Brazylijki. W 3. kolejce 3:0 pokonały Tajlandię. Nierówny przebieg miało spotkanie pomiędzy Kanadą a Bułgarią. Pierwszego i trzeciego seta Bułgarki wygrywały do 14. Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona. Kanadyjki postawiły się rywalkom, ale przegrały 25:27.

Komplet punktów do swojego konta dopisały Amerykanki. Reprezentacja USA bez straty seta pokonała Meksykanki. Jedyny tie-break w tej kolejce rozegrany został między Polkami a Serbkami. Biało-czerwone z wysokiego c weszły w mecz, dwa pierwsze sety wygrywając do 13. W kolejnych partiach Serbia zaprezentowała się lepiej i doprowadziła do tie-breaka. W piątej partii nie brakowało zwrotów akcji, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się biało-czerwone. Jako ostatnie w turnieju swój mecz zakończyły siatkarki Japonii i Korei. Chociaż pierwszego seta po grze na przewagi wygrały Koreanki, w kolejnych setach to Japonki kontrolowały grę. W dalszej fazie seta siatkarki z Korei nie były już w stanie przekroczyć bariery 20 punktów.