Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-19 K: Polki prowadziły 2:0, ale wygrały dopiero po tie-breaku

MŚ U-19 K: Polki prowadziły 2:0, ale wygrały dopiero po tie-breaku

Reprezentacja Polski U-19 śpiewająco rozegrała pierwsze dwa sety starcia z Serbkami. W kolejnych partiach gra podopiecznych trenera Kawki posypała się. Polki nie wykorzystywały swoich szans i rywalki doprowadziły do tie-breaka. W piątym secie nie brakowało zwrotów akcji. Początkowo prowadziły Serbki, ale biało-czerwone wysforowały się na trzypunktowe prowadzenie, które straciły przez własne błędy.  Końcówka potoczyła się już po myśli Polek, które pozostają niepokonane.

Koncertowy początek Polek

Początek meczu należał do Polek, które po błędach rywalek odskoczyły na 6:3. Utrudniały im życie trudną zagrywką, a skuteczne akcje Zofii Sobanty powiększały dystans dzielący oba zespoły. Po kiwce Aleksandry Walczak biało-czerwone prowadziły już 11:4, a o czas poprosiła trenerka Serbek. Nie przyniósł on efektu, bo Polki dołożyły blok, a pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Sonji Danilović nie poderwały przeciwniczek do walki. Po kontrze Martyny Podlaskiej podopieczne Waldemara Kawki wciąż dyktowały warunki gry (17:10). W grze Serbek było mnóstwo niedokładności i błędów, co ułatwiało zadanie biało-czerwonym. W końcówce na siatce pokazały się jeszcze Anna Fiedorowicz i Agata Mielewska, a premierowa odsłona padła łupem Polek 25:13.

W drugiej poszły za ciosem, po akcji Fiedorowicz budując sobie prowadzenie (3:0), ale Serbki dzięki blokowi wróciły do gry, a po zbiciu Simony Mateskiej to one zaczęły dochodzić do głosu (6:4). Jednak Polki nie pozwoliły im rozwinąć skrzydeł. Po kontrze Fiedorowicz odrobiły straty, a przy zagrywce Walczak to one zdominowały boiskowe wydarzenia. Na siatce dobrze prezentowała się Milewska, a po błędach Serbek było już 17:11. Skuteczne zbicia dokładały Milewska i Sobanty, a rywalki były coraz bardziej bezradne. W końcówce na bloku pokazała się jeszcze Rozalia Moszyńska, a pomyłka w ataku Serbek zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:13).

W trzecim secie od początku oba zespoły szły łeb w łeb. Polki nadziały się na blok rywalek, a już tak skuteczna w ataku nie była Fiedorowicz (5:5). Po błędzie przeciwniczek podopieczne trenera Kawki wysforowały się na prowadzenie 9:7, ale wynik szybko wrócił do równowagi. Sygnał do ataku próbowała dać im Sobanty, ale popełniały więcej błędów, a rezultat cały czas był na styku. Dopiero dwie czapy spowodowały, że szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Serbek (20:18). Nieskuteczna była w ataku Podlaska, a blok rywalek robił swoje (23:19). Przy zagrywce Nadii Siudy biało-czerwone rzuciły się jeszcze w pogoń,ale błędne zbicie Zofii Brzozy zakończyło tą partię (25:22).

W czwartej odsłonie Serbki poszły za ciosem, a po dwóch asach serwisowych Danilović wysforowały się na prowadzenie 6:2). W ataku rozkręcała się Mateska, a po bloku przeciwniczki wciąż były w natarciu. Przy zagrywce Walczak biało-czerwone zbliżyły się na 10:12, ale na więcej nie było ich stać. Serbki odpowiedziały blokiem, a dzięki Mateskiej ich przewaga była coraz większa (16:11). Moszyńska próbowała poderwać do walki Polki, ale miały one olbrzymie kłopoty w ataku i popełniały błędy, a rywalki prezentowały się coraz pewniej. W końcówce gra Polek zupełnie się posypała. Nie radziły sobie z zagrywką Teodory Kricković, a po błędzie w ataku Dombrowskiej tie-break był coraz bliżej. Ostatecznie doszło do niego po błędzie biało-czerwonych na siatce (25:19).

Przebudzenie w tie-breaku

Decydujący set zaczął się od walki cios za cios. W polskim zespole przebudziła się Podlaska, ale za sprawą Mateskiej to Serbki zaczęły dochodzić do głosu (7:5). Biało-czerwone wróciły do gry dzięki blokowi, a przy zagrywce Walczak same uzyskały przewagę (12:9). Roztrwoniły ją przez własne błędy, ale as serwisowy Fiedorowicz i blok Milewskiej przechyliły szalę zwycięstwa na ich stronę (15:13).

Polska – Serbia 3:2
(25:13, 25:13, 22:25, 19:25, 15:13)