Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk lepszy w sparingu z Indykpolem AZS Olsztyn

Trefl Gdańsk lepszy w sparingu z Indykpolem AZS Olsztyn

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sparingu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk lepszy okazał się zespół dowodzony przez Igora Juricica. Gdańszczanie pokonali gospodarzy w trzech setach. Trenerzy obu ekip zadecydowali o rozegraniu dodatkowego seta, w którym zwycięzcy byli olsztynianie.

Sparing zaczął od dobrej gry w polu zagrywki Indykpol AZS Olsztyn, który po asie serwisowym Jana Króla prowadził już 5:1. Lukas Kampa zagrał przyspieszoną akcję do swojego atakującego, Barłomieja Bołądzia (7:4). Pasywna gra blokiem, współpraca w obronie i skuteczny atak Piotra Orczyka dały pierwsze prowadzenie gdańszczanom (9:11). O pierwszy czas dla swojej drużyny poprosił trener Marcin Mierzejwski (10:14).Niemoc w ataku przełamał Bartłomiej Lipiński (12:15). Gra olsztynian się posypała, dopiero atak Karola Butryna dał nadzieję na lepszą grę (12:20). Przyjezdni zaczęli się mylić (16:21). Po czasie dla trenera Igora Juricica Bartłomiej Bołądź skończył akcję na prawym skrzydle (18:21). Gospodarze nie dali rady obronić krótkiej w wykonaniu Karola Urbanowicza, która zakończyła seta na korzyść gości (20:25).

Swą dobrą passę kontynuowali gdańszczanie i w drugiej partii (3:4). Z czwartego metra Lukas Kampa zagrał do swojego środkowego na przesuniętą krótką (4:6). Zagranie powtórzył po przeciwnej stronie siatki Karol Jankiewicz, podając do Dawida Siwczyka (5:7). Olsztynianie nie wykorzystali swoich szans, a skutecznym atakiem popisał się Mikołaj Sawicki (6:9). Z przyjęciem nie poradził sobie Jan Król, piłka uderzyła w sufit (7:11). Dynamicznie zza linii trzeciego metra zaatakował Bartłomiej Bołądź (8:14). Po idealnym przyjęciu rozgrywający uruchomił swojego środkowego Szymona Jakubiszaka (12:16). Zagrywka opuściła olsztynian (13:18). Kolejne błędy zmusiły trenera Marcina Mierzejwskiego do wzięcia drugiej przerwy dla gospodarzy (13:20). Skuteczny atak po bloku Bartłomieja Lipińskiego przedłużył walkę w drugim secie (14:20). Jan Król skutecznie kiwnął (15:22). Skuteczny atak Piotra Orczyka zakończył partię (15:25).

W trzeciej odsłonie nastąpiły zmiany po stronie gości. Na boisku pojawili się m.in. Janusz Gałązka, Mariusz Wlazły i Kamil Droszyński. Droszyński szybko się zameldował na boisku i zaserwował asa (3:3). Po idealnym przyjęciu piłka poszła do Janusza Gałązki, a ten nie wstrzymał ręki (7:6). Mimo efektownego ataku z szóstej strefy Bartłomiej Lipiński nie ustrzegł się błędu i nadepnął linię trzeciego metra (7:8). Olsztynianie mieli problemy z przyjęciem agresywnej zagrywki Mikołaja Sawickiego (8:11). Wyśmienity atak Mariusza Wlazłego z prawego skrzydła umocnił prowadzenie przyjezdnych (9:15). Duet Lipiński-Jakubiszak zatrzymał atakującego Trefla Gdańsk (12:16). O pierwszą przerwę w meczu dla swojego zespołu poprosił Igor Juricic (14:16). Piotr Orczyk obił blok z szóstej strefy (16:19). Dawid Siwczyk spisał się na środku (19:22). Olsztynianie zaczęli odrabiać punkty w końcówce (22:24), ale Karolowi Jankiewiczowi nie udało się przebić przez siatkę z pola serwisowego (22:25).

Choć gdańszczanie wygrali sparing 3:0, trenerzy dogadali się, że zagrają dodatkowego seta. W czwartą partię lepiej weszli gospodarze (5:1). Karol Butryn nie umiał się przebić przez blok, ale przyjezdni nie wykorzystali swojej szansy, Mikołaj Sawicki przestrzelił z szóstej strefy (7:1). Jan Król sprytnie splasował w środek (8:1). Niemoc w ataku przełamał atak ze środka Jordana Zaleszczyka (8:2). Dawid Siwczyk grał czujnie na środku i bez problemu zablokował Janusza Gałązkę (11:4). Udaną serię Karola Butryna przerwał błąd (13:5). Gdański skrzydłowy kiwnął za blok (13:6). Mariusz Wlazły zmierzył podwójny blok gospodarzy (14:8). Bartłomiej Lipiński popisał się efektownym atakiem z drugiej linii (17:10). Karol Jankiewicz minął się ze swoim środkowym (19:13). Przyjmujący Indykpol AZS Olsztyn udanie obił blok (22:14). Kamil Droszyński skorzystał ze swojego środkowego (23:16). Błąd serwisowy zakończył dodatkową partię, jedyną zakończoną zwycięstwem gospodarzy (25:17).

Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn): – Dobrze, że wróciliśmy, bo brakowało nam grania. Treningi wyglądają, jak wyglądają, a co innego jest granie z przeciwnikiem, którego nie znamy. Mamy dużo do poprawy – każdy element musimy poprawić, żeby móc grać o coś więcej w PlusLidze. Mamy coraz mniej czasu, ale wracają zawodnicy, którzy będą stanowić trzon tego zespołu, tak że będziemy trenować coraz lepiej. 

AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3
(20:25; 15:25; 22:25)

*wynik dodatkowego seta (25:17)

Składy zespołów:
Indykpol: Jankiewicz (4), Lipiński (16), Król (9), Siwczyk (9), Jakubiszak (9), Butryn (8), Ciunajtis (libero)
Trefl: Kampa, Urbanowicz (4), Bołądź (10), Orczyk (10), Sawicki (19), Niemiec (4), Perry (libero) oraz Gałązka (6), Wlazły (4), Pruszkowski (libero), Droszyński (1) i Zaleszczyk (5)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę