Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Rosa: Chcemy walczyć o awans do TAURON 1. Ligi

Tomasz Rosa: Chcemy walczyć o awans do TAURON 1. Ligi

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki po siedmiu kolejkach rozgrywek II grupy II ligi mężczyzn zajmuje ósmą lokatę w tabeli. Grodziski klub w tym roku obchodzi osiemnastolecie istnienia. – Niestety, początek sezonu mamy tragiczny, po pięciu kolejkach przedostatnie miejsce w tabeli. Szczerze mówiąc, nie spodziewałbym się tego w najgorszych snach – przyznał szkoleniowiec zespołu Tomasz Rosa.

W tym roku UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki świętuje swoje osiemnastolecie. Jak wygląda kondycja klubu dziś, u progu dorosłości?Tomasz Rosa: Tak, Sparta jest już dorosła. Jest rozwijającym się, prężnie działającym klubem, mamy w dorobku sporo sukcesów dzieci. Klub jest czterosekcyjny – mamy sekcję karate, siatkówki, pływania i wrotkarską. Miasto bardzo nas wspiera i tworzy podatny grunt dla rozwoju sportu. W ogóle sport w Grodzisku jest wszechobecny – wystarczy wspomnieć, że w mieście grają też drugoligowe zespoły piłkarzy i koszykarek.

Sekcja siatkówki też całkiem nieźle sobie radzi. W ubiegłym sezonie siatkarze walczyli o awans do I ligi. Nie udało się, ale w tym sezonie aspiracje i cele chyba się nie zmieniły?

Tomasz Rosa: Cały czas, niezmiennie, chcemy walczyć o awans do TAURON 1. Ligi. Niestety, początek sezonu mamy tragiczny, po pięciu kolejkach przedostatnie miejsce w tabeli. Szczerze mówiąc, nie spodziewałbym się tego w najgorszych snach. Początek mieliśmy trudny, bo graliśmy z BAS-em Białystok i Arką Chełm, czyli z zespołami, z którymi teoretycznie mieliśmy się bić o wynik końcowy. A tu nagle przegrywamy dwa kolejne mecze z Metrem i z MOS-em. I to już nas mocno ściąga w dół. Rozmawialiśmy z zawodnikami, mieliśmy od meczu z MOS-em pokazać tę jakość, którą mieliśmy w ubiegłym sezonie. Wystarczyło nam tylko na drugiego seta, w którym ta jakość była widoczna, ale myślę też, że o wyniku bardziej zdecydowały błędy indywidualne zawodników MOS-u niż jakaś nasza fenomenalna gra. Po prostu nie popełnialiśmy błędów. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach uda nam się tę jakoś odnaleźć już na stałe.

Poza drużyną seniorów w drugiej lidze w klubie działają grupy młodzieżowe i dziecięce. Jak wygląda szkolenie i czy jest dużo chętnych do uprawiania sportu w Grodzisku?

Tomasz Rosa: Klub głównie, jak wskazuje nazwa Uczniowski Klub Sportowy, jest oparty o szkolenie dzieci i młodzieży. Na tym polu bardzo prężnie działa, a szkolenie stoi na bardzo wysokim poziomie.

Paweł PieniążekKlub nie zamyka się na siatkówce. Mamy cztery sekcje, 500 dzieci w klubie, ponad 30 grup treningowych. Porażki seniorów martwią, ale cieszymy się sukcesami innych sekcji i na pewno głów nie spuszczamy, mimo fatalnego początku naszej drużyny w drugiej lidze.

Jak wygląda finansowanie klubu, kto pomaga wam najbardziej?

Paweł Pieniążek: Nie ma co ukrywać, że wspiera nas miasto i gmina Grodzisk Mazowiecki. To jest nasz główny sponsor. Do tego dochodzą pojedyncze firmy lokalne, przyjaciele klubu, którzy nas wspierają.

Udało się wam zbudować takie lobby biznesowe wokół klubu?

Paweł Pieniążek: Może „lobby” to za dużo powiedziane, ale jest kilku, kilkunastu przedsiębiorców, którzy nas wspierają, są z nami finansowo. Dostajemy też dotacje z Urzędu Marszałkowskiego na pojedyncze imprezy, 1% podatku, oraz składki członkowskie dzieci i młodzieży w klubie. To się wszystko sumuje i składa na budżet klubu.

Czy była jakaś impreza z okazji „osiemnastki” Sparty Grodzisk Mazowiecki?

Paweł Pieniążek: Nie, nie robimy imprez co roku. Zrobiliśmy super imprezę na piętnastolecie i zrobimy na dwudziestolecie.

Rozmawiały: Aneta Jarosińska  i Edyta Złotkowska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę