Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Kowalski: Potrafiliśmy ustawić zagrywką przeciwnika

Tomasz Kowalski: Potrafiliśmy ustawić zagrywką przeciwnika

fot. tauron1liga.pl

W zaległym meczu 8. kolejki I ligi mężczyzn Exact System Norwid Częstochowa pokonał na wyjeździe BAS Białystok 3:0. Mimo iż obie drużyny nie ustrzegły się błędów, to jednak częstochowianie świetnie zaprezentowali się w bloku, zdobywając w tym elemencie aż 18 punktów. Czterokrotnie swoich rywali murował rozgrywający Norwida – Tomasz Kowalski.

Białostoczanie mimo dobrego przyjęcia (59% skuteczności) nie potrafili wyprowadzić skutecznego ataku, nadziewając się raz po raz na idealnie ułożone ręce graczy Exact System Norwid.Tomasz Kowalski, rozgrywający Exact Systems Norwid Częstochowa, przyznał, że kluczowymi elementami były zagrywka i blok. – Potrafiliśmy ustawić sobie zagrywką przeciwnika i wypunktować go blokiem. Nie wiem ile mieliśmy tych punktowych bloków, ale to była nasza przewaga w tym meczu. 

Przeciwnik ma swoje problemy. Wiemy, jak się gra, gdy się nie punktuje, jest się w dole tabeli. To nie jest łatwa sytuacja, tym bardziej, gdy ma się młody zespół. Dlatego też ważne dla nas, że wygraliśmy w trzech setach. Nie było ważne jak zagramy ten mecz, ważne, żebyśmy zapunktowali i to nas się udało. Mieliśmy swoje ciężkie chwile przez ostatnie tygodnie i dzisiaj też one na pewno były – dodał Kowalski.

Rozgrywający częstochowian docenił również grę rywali, którzy walczyli o odrabianie strat mocną zagrywką. – Gdy ustabilizowaliśmy grę w przyjęciu, udawało nam się odzyskać prowadzenie i spokojnie grać – zakończył.

Zagraliśmy to drużynowo przede wszystkim. Dobrze funkcjonował u nas system blok-obrona i nie psuliśmy zagrywek. To był klucz do zwycięstwa. Mieliśmy chwilę niepewności, moment zacięcia i zrobiło się gorąco, ale na szczęście wyszło na plus. Nawet lepiej smakuje to zwycięstwo w drugim secie po walce – dodał Łukasz Usowicz.

Wiemy, że potrafimy grać dobrze, zaczynamy dobrze mecze, ale potem coś się w nas dzieje, że ten poziom spada. Tracimy seriami punkty i musimy gonić przeciwnika. Zaczyna się stres pod koniec, bo nie wiadomo, czy dogonimy. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje – przyznał Kacper Wnuk, atakujący BAS-u Białystok. – Drużyna z Częstochowy zagrała twardo na zagrywce i uważam, że między innymi to był klucz do zwycięstwa, bo mocną zagrywką można odrzucić przeciwnika od siatki i łatwiej ustawić blok. My musimy popracować nad zagrywką, aby grać twardo.

źródło: inf. własna, tv.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved