Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Ważny komplet punktów Jokera w starciu z Pałacem Bydgoszcz

TL: Ważny komplet punktów Jokera w starciu z Pałacem Bydgoszcz

Spotkanie 8. kolejki TAURON Ligi było ważne dla układu dolnej części tabeli. Joker Świecie, który zamykał klasyfikację, podejmował Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Chociaż gospodynie źle rozpoczęły spotkanie, to w trzech kolejnych setach triumfowały i zainkasowały komplet punktów w tym spotkaniu.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie po bloku Judyty Gawlak. Przyjezdne popracowały jednak w ataku i wynik szybko wskazał na remis (5:5). Zaraz asem serwisowym popisała się jeszcze Paulina Majkowska, dzięki czemu to Pałac miał o dwa oczka więcej. Powiększył jeszcze przewagę, gdy siatkarki Jokera popełniły błąd przejścia linii (9:13). Gospodynie nie wyeliminowały pomyłek także później, przez co ich strata powiększyła się do pięciu punktów. Szczególnie, że przyjezdne kontynuowały dobrą grę blokiem (20:14). To zatem Pałac Bydgoszcz cieszył się z wygranej w premierowej odsłonie, a przesądził o tym atak Patrycji Balmas (25:17).

Kolejna partia także rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia siatkarek ze Świecia. W jej dalszej części trwała dość wyrównana walka. Bydgoszczanki cały czas starały się dogonić przeciwniczki, co nie okazało się zbyt łatwe. Dopiero atak Zuzanny Szperlak sprawił, że wynik wskazał na remis (12:12). Nie przerwało to jednak zaciętej gry, która trwała niemal do samego końca. Przerwał ją dopiero błąd Balmas w ataku na dwa oczka więcej dla Jokera (22:20). Nieudany atak przydarzył się także Szperlak, co powiększyło przewagę gospodyń o kolejny punkt. Siatkarki ze Świecia wykorzystały więc swoją szansę i to one triumfowały po kiwce Julii Twardowskiej (25:23).

Wyrównany okazał się początek trzeciego seta. Gospodyniom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie dopiero po błędzie popełnionym przez Marianę Cassemiro (4:6). Świetnymi zagrywkami popisała się jednak Majkowska i zaraz to Pałac Bydgoszcz miał o trzy oczka więcej. Gospodynie musiały więc popracować w ataku, żeby wynik znów wskazał na remis (10:10). Za to wyjście na wyższe prowadzenie umożliwił im skuteczny blok. Po asie serwisowym Wangeliji Raczkowskiej Joker miał więc już czteropunktową przewagę (16:12). Za to bydgoszczanki nie pomagały sobie popełniając błędy własne. Zatem po punktowej zagrywce Joanny Sikorskiej gospodynie pewnie zmierzały po wygraną w kolejnej partii. Ostatecznie przesądził o niej atak Raczkowskiej po bloku (25:17).

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęły siatkarki Jokera, które po swoim skutecznym bloku oraz ataku Twardowskiej wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Bydgoszczanki jednak nie odpuszczały i po ataku Cassemiro doprowadziły do remisu. Nie zdołały za to uniknąć błędów własnych, które pomogły gospodyniom w szybkim powrocie na wysokie prowadzenie (13:9). Asa dołożyła jeszcze Raczkowska i to już była pięciopunktowa przewaga Jokera. Nie był to koniec punktowych zagrywek w tej drużynie, gdyż kolejną dołożyła Sikorska (19:13). Od tej pory gospodynie już pewnie zmierzały po wygraną w całym spotkaniu, o której zdecydował ich skuteczny blok (25:17).

MVP: Paulina Zaborowska

Joker Świecie – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1
(17:25, 25:23, 25:17, 25:17)

Joker: Gawlak (13), Brzoska (3), Raczkowska (19), Sikorska (18), Zaborowska (4), Twardowska (12), Nowak (libero) oraz Michalewicz, Skrzypkowska (1), Kubacka, Luisa i Jagła (libero)
Pałac: Balmas (8), Szperlak (17), Cassemiro (11), Majkowska (11), Bałdyga (2), Hage (4), Saad (libero) oraz Kobus, Mazurek i Szczepańska-Pogoda