Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Joker urwał punkt w Legionowie, Legionovia czwarta po rundzie zasadniczej

TL: Joker urwał punkt w Legionowie, Legionovia czwarta po rundzie zasadniczej

Od mocnego uderzenia IŁ Capital Legionovia Legionowo rozpoczęła starcie z Jokerem Świecie. Miejscowe szybko wypracowały przewagę, nie pozwalając rywalkom dojść do głosy i premierową odsłonę wygrały różnicą siedmiu oczek. Przewaga Legionovii w kolejnej partii jeszcze się zwiększyła, Joker zupełnie nie radził sobie w ataku, przegrywając 12:25. Siatkarki ze Świecia nie odpuszczały, wyeliminowały błędy i przedłużyły losy rywalizacji do tie-breaka. Ostatecznie ze zwycięstwa mogły się cieszyć podopieczne Alessandro Chiappiniego. Taki wynik oznacza, że Legionovia zajmie czwarte miejsce po rundzie zasadniczej.

Na początku meczu było  3:1 dla Jokera, bowiem udanie atakowała Natalia Skrzypkowska, a Giselle Silva popełniła w tym elemencie błąd. Na 4:4 wyrównała Aleksandra Gryka, która po chwili do udanego ataku dołożyła także blok. Błąd w ataku Sikorskiej pozwolił Legionovii odskoczyć na 7:9, a kilka chwil później po bloku Magdaleny Damaske było już 11:8.  Podopieczne Alessandro Chiappiniego utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, choć rywalki nie rezygnowały. Po ataku Sikorskiej przegrywały 13:15. Warto podkreślić, że oba zespoły popełniały sporo błędów na zagrywce. Po ataku Giselle Silvy było 18:15 dla gospodyń, gra jednak wciąż toczyła się punkt za punkt. Przy trudnej, pozwalającej na wyprowadzanie potem skutecznych kontr zagrywce Damaske różnica wzrosła do siedmiu oczek (23:16). Takiej przewagi Joker Świecie już nie odrobił i po ataku Silvy Legionovia wygrała seta 25:18.

Od ataku Silvy drugiego seta rozpoczęła Legionovia, a po bloku na Natalii Skrzypkowskiej było już 2:0. Po ataku Mai Tokarskiej różnica wzrosła do trzech punktów (4:1). Legionovia od początku kontrolowała boiskowe wydarzenia, po błędzie w ataku Skrzypkowskiej prowadziła 8:3. Dobra postawa miejscowych w bloku sprawiła, że było już 12:4. Warto też podkreślić trudną zagrywkę Mai Tokarskiej.  Joker Świecie nie był w stanie przeciwstawić się przeciwniczkom, które były po prostu lepsze w każdym elemencie (15:5). W hali w Legionovie można było obserwować jednostronne widowisko, po akcji ofensywnej Damaske i nieudanym ataku Brzoski gospodynie przeważały 21:9. Wynik seta na 25:12 ustaliła udanym atakiem Daria Szczyrba.

Początek trzeciej partii był wyrównany. Joker wykorzystując rozkojarzenie rywalek po ataku Brzoski odskoczył na 4:2, w ataku myliła się Giselle Silva i zrobiło się 7:3. Legionovia wygrała jednak trzy kolejne akcje i po udanym bloku Silvy było już tylko 6:7. Zespoły cały czas były w kontakcie punktowym, po ataku Raczkowskiej Joker prowadził 11:9. W ataku pomyliła się kilka chwil później Damaske i zrobiło się 13:10 dla gości, a kiedy ten sam błąd popełniła Silva, było już 15:11. Joker w pełni wykorzystywał dekoncentrację w szeregach rywalek i utrzymywał prowadzenie. Po bloku na Szczyrbie zrobiło się 19:15, co zmusiło trenera Chiappiniego do poproszenia o czas. Nic to jednak nie dało, To Joker zmierzał po wygraną w tym secie, atak Raczkowskiej i pomyłka w tym elemencie Gryki dała wynik 22:16. Blok na Silvie dał Jokerowi piłki setowe (24:18), a w kolejnej akcji seta atakiem zakończyła Natalia Skrzypkowska.

Po długiej wymianie zakończonej błędem w ataku Raczkowskiej Legionovia prowadziła w czwartej odsłonie 3:1. Joker jednak szybko wyrównał i wynik oscylował wokół remisu. Po ataku Magdaleny Damaske Legionovia miała punkt przewagi, ale żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć. Dopiero przy zagrywce Sikorskiej Joker Świecie odskoczył na 14:11. Po ataku Gryki różnica stopniała do punktu (14:15). Po ataku Raczkowskiej było jednak już 17:14 dla przyjezdnych. Po chwili po ataku Skrzypkowskiej i pomyłkach w ataku gospodyń Joker doprowadził do tie-breaka.

W tie-breaku po atakach Stefanik i Szczyrby oraz błędzie rywalek Legionovia prowadziła 6:2. Przy zmianie stron po błędzie w ataku Skrzypkowskiej gospodynie przeważały 8:3. Po niej ten sam błąd popełniła Sikorska i różnica powiększyła się o kolejny punkt. Legionovia kroczyła po wygraną sprawiając rywalkom sporo problemów zagrywką. Atak Erkek i blok Gryki dały już wynik 12:5, a po chwili były już piłki meczowe po ataku Damaske, a po chwili mecz udanym zbiciem zakończyła Aleksandra Gryka.

MVP: Magdalena Damaske

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Joker Świecie 3:2
(25:18, 25:12, 18:25, 18:25, 15:6)

Legionovia: Gryka (16), Damaske (15), Silva (15), Erkek (10), Tokarska (5), Grabka (1), Kulig (libero) oraz Szczyrba (8), Stefanik (1), Dąbrowska, Szymańska
Joker: Raczkowska (15), Sikorska (15), Brzoska (9), Skrzypkowska (8), Gawlak (4), Zaborowska, Nowak (libero) oraz Jagła (libero), Wystel (2), Senica (2), Michalewicz