Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Hit w Radomiu, ciekawie w dolnej części tabeli

TL: Hit w Radomiu, ciekawie w dolnej części tabeli

fot. FIVB

W 10. kolejce TAURON Ligi najciekawiej zapowiada się się starcie radomianek z rzeszowiankami. Obie drużyny dość niespodziewanie przegrały po tie-breaku swoje ostatnie pojedynki w lidze i będą chciały wrócić na zwycięską ścieżkę. Z każdą z tych ekip wygrały legionowianki, a teraz przed nimi starcie z zawodniczkami ŁKS-u Commercecon, które także powinno dostarczyć sporo emocji.

Ciekawie też powinno być w dolnej części tabeli. Kaliszanki będą walczyć o przełamanie fatalnej serii porażek, a kandydatem idealnym do tego wydają się bielszczanki, które także spisują się poniżej swoich oczekiwań. Choć ostatni mecz wygrały to w dalszym ciągu miewają problemy zwłaszcza w końcówkach setów z utrzymaniem prowadzenia. W Opolu siatkarki UNI podejmą wrocławianki. Ciężko w tym spotkaniu wskazać faworyta, gdyż oba zespoły prezentują podobny poziom. Mistrz Polski podejmować będzie ostatnie w tabeli świecianki, więc tutaj wynik przewidzieć nie trudno. 

Energa MKS Kalisz – BKS Bostik Bielsko-Biała
Czwartek, 25 listopada, godzina: 17:30
transmisja: Polsat BOX GO

Czwarty mecz z rzędu przegrały kaliszanki. W spotkaniu z mistrzyniami Polski nie zaprezentowały się źle, ale w decydujących momentach policzanki uciekały. Szansa na przerwanie tej złej passy nadarzy się już w czwartek, gdyż przed ekipą Energi MKS starcia z dwoma zespołami, z którymi chcąc walczyć o play-off muszą punktować. Zaczynają od meczu z bielszczankami. Na uwagę zasługuje dobra dyspozycja Karoliny Drużkowskiej, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała klub spod Dębowca. To ona wraz z Moniką Gałkowską oraz Eweliną Żurowską muszą na siebie wziąć ciężar gry w ataku, gdyż środek nie jest uruchamiany zbyt często.

Bielszczanki, wygrywając z radomiankami, sprawiły jedną z największych niespodzianek w poprzedniej kolejce. – Zespół walczy, tego nie można nam odmówić. W każdym meczu staramy się dawać 100%, natomiast momentami brakuje nam jeszcze doświadczenia przede wszystkim w końcówkach setów – ocenił Bartłomiej Piekarczyk. Trudno się z nim nie zgodzić. Także w drużynie BKS-u Bostik główną rolę odgrywają skrzydłowe, więc poszczególne pojedynki pomiędzy obiema ekipami na tych pozycjach zapowiadają się niezwykle ciekawie. Naszym zdaniem to będzie długi mecz obfitujący w wiele zwrotów akcji. Kto ostatecznie okaże się lepszy? My stawiamy, że zaważy atut własnego boiska.

Typ redakcji: 3:2

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę