Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS wygrał pierwsze starcie o brązowy medal z Budowlanymi Łódź

TL: BKS wygrał pierwsze starcie o brązowy medal z Budowlanymi Łódź

Siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrały pierwszy mecz o brązowy medal z Budowlanymi Łódź 3:0. Siatkarki z Podbeskidzia dominowały w całym spotkaniu, przyjezdne nawiązały w miarę wyrównaną grę w drugiej i trzecie partii. W pierwszej odsłonie meczu nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Kolejne spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane 16 kwietnia w Łodzi.

TYLKO BLOKIEM

Żaden z trenerów nie zaskoczył wyjściowymi ustawieniami. BKS wszedł w mecz lepiej i od początku kładł duży nacisk na odpowiednią zagrywkę. Tutaj prym wiodła Paulina Damaske. Różnica była również widoczna w skuteczności skrzydłowych. Do dobrej gry gospodynie dołączyły również przewagę na siatce w postaci dobrych bloków (20:13). Krótko trwającego pierwszego seta zakończył skuteczny blok na Andrei Mitrović (25:16).

ZABÓJCZY PRZESTÓJ

Bielszczanki w pierwszej partii zablokowały rywalki aż 8 razy. Na początku drugiej partii pomiędzy zespołami nawiązała się nieco bardziej wyrównana walka. Łodzianki nie miały aż takich kłopotów w przyjęciu. Mogły odskoczyć dzięki serii błędów rywalek (11:15). Joanna Pacak w tym momencie pomogła swojej drużynie dobrymi zagrywkami. Drużyna z Łodzi kompletnie stanęła, a gospodynie wróciły na prowadzenie po kolejnym skutecznym bloku Pauliny Majkowskiej (17:16). Potem wszystko poszło jak po sznurku, a kropkę nad i wygrywając seta postawiła Kertu Laak (25:20).

TEN SAM SCENARIUSZ

Trzeciego seta w miejsce Mackenzie May rozpoczęła Andrea Mitrović. Kanadyjka szybko zaczęła robić różnicę na korzyść swojego zespołu (4:7) po bloku na Paulinie Majkowskiej. Bielszczanki znowu były w stanie dość szybko odrobić przewagę. Dzięki dobrej grze Julii Nowickiej często mogły atakować na pojedynczym bloku. Bjelica wyrzucła piłkę w aut (15:15). Ciężar gry po stronie BKS-u przeniósł się na Paulinę Damaske. Przyjmująca mogła sobie poszaleć i wykorzystywała swoje okazje. Asem serwisowym mecz zakończyła Kertu Laak (25:20).

MVP: Julia Nowicka

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:16:25:20, 25:20)

Stan rywalizacji play-off do trzech zwycięstw: 1:0 dla BKS-u

BKS: Nowicka (3), Pacak (4) Borowczak (9),  Laak (18), Majkowska (7), Damske (14), Mazur (libero) oraz Bidias (1)
Budowlani: Wilińska, Lisiak (6), Bjelica (10), Różyńska (5), May (7), Blgojević (9), Łysiak  (libero) oraz Sobiczewska, Mitrović (5)