Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Team Karol lepszy w polsko-polskim pojedynku

Team Karol lepszy w polsko-polskim pojedynku

W drugim wewnętrznym sparingu reprezentacji Polski, Team Karola Kłosa okazał się lepszy od zespołu Wilfredo Leona. Po pierwszych dwóch setach był remis 1:1, a w trzeciej, decydującej partii drużyna środkowego okazała się minimalnie lepsza i wygrała całe spotkanie 2:1. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobyli Bartosz Kwolek i Norbert Huber, a w zespole pokonanych Bartosz Kurek.

Mecz lepiej rozpoczęła „Drużyna Karola”, która po skutecznym bloku Karola Kłosa i asie serwisowym Norberta Hubera miała dwa „oczka” przewagi (3:1). Różnorodne punktowe ataki Bartosza Kwolka pozwoliły ekipie Karola na powiększenie prowadzenia (7:2).

Oba zespoły znakomicie grały zagrywką, jednak dopiero as Tomasza Fornala i jego mocne serwisy pozwoliły drużynie Wilfredo Leona na odrobienie części strat (10:12). Kilka akcji później doprowadziła ona do remisu po punktowej zagrywce kapitana (16:16). Druga część seta była zdecydowanie bardziej wyrównana, chociaż po autowym ataku Hubera to ekipa Wilfredo miała dwa „oczka” przewagi (21:19). Kapitan zakończył pierwszą partię skuteczną akcją z prawego skrzydła (25:21).

W drugim secie drużyny prowadziły wyrównaną walkę od początku (6:6). Dopiero w połowie seta punktowe ataki Macieja Muzaja i Bartosza Kwolka dały ekipie Karola dwupunktowe prowadzenie (13:11). Zespół Wilfredo szybko doprowadził do wyrównania po asie serwisowym Tomasza Fornala, jednak jego koledzy zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co pozwoliło na odzyskanie przewagi drużynie Karola (16:14). Dwa efektowne bloki na Wilfredo Leonie oraz punkt bezpośrednio z zagrywki Kwolka pozwolił im na powiększenie różnicy (19:15). W końcówce asa serwisowego zanotował również Norbert Huber. Seta zakończył Bartosz Kwolek punktowym atakiem z piłki sytuacyjnej, dzięki czemu zespół Karola Kłosa doprowadził do wyrównania (25:17).

Na początku trzeciej partii prowadzenie wypracowała sobie „Drużyna Wilfredo” (5:2). Dodatkowo powiększyła ona swoją przewagę dzięki coraz większej ilości błędów ekipy Karola oraz punktowym atakom Bartosza Kurka i Piotra Nowakowskiego (9:5). Zespół Karola nie składał jednak broni i odrobił część strat po dwukrotnym zablokowaniu Kurka (15:16). To nie wystarczyło, by zatrzymać dobrze dysponowanych siatkarzy z drużyny Wilfredo, która utrzymywała prowadzenie. Dopiero w końcówce ekipa Karola doprowadziła do wyrównania, po czym wypracowała sobie przewagę ponownie dzięki skutecznym blokom (23:22). Atak po bloku Macieja Muzaja zakończył długą akcję, a tym samym trzeciego seta (25:23).

Team Karol – Team Wilfredo 2:1
(21:25, 25:17, 25:23)

Team Karol: Muzaj (9), Łomacz, Śliwka (4), Kwolek (15), Kłos (8), Huber (15), Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski (1)
Team Wilfredo: Nowakowski (3), Komenda (2), Kurek (17), Leon (14), Fornal (9), Nowakowski (3), Wojtaszek (libero)