Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Szabolcs Németh: Chcemy godnie zaprezentować węgierską siatkówkę

Szabolcs Németh: Chcemy godnie zaprezentować węgierską siatkówkę

fot. Fatum Nyiregyhaza

W swoim pierwszym spotkaniu w rozpoczynającej się właśnie Lidze Mistrzyń siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, obecne liderki tabeli TAURON Ligi, podejmą przed własną publicznością zawodniczki węgierskiego klubu Fatum Nyíregyháza. Mecz rozpocznie się w środę o godzinie 18:00 w szczecińskiej Netto Arenie.

Siatkarki z kraju bratanków są obecnymi mistrzyniami kraju, a w tegorocznych rozgrywkach plasują się na trzeciej pozycji w tabeli węgierskiej ExtraLigi Kobiet, z dorobkiem czterech zwycięstw oraz dwóch przegranych. W ostatniej kolejce w trzech setach pokonały zawodniczki klubu Szent Benedek Röplabda Akadémia.– Jestem bardzo dumny zarówno z moich zawodniczek, jak i z całego sztabu szkoleniowego, bo przez cały tydzień wszyscy ciężko pracowaliśmy ze zdwojoną intensywnością, żeby osiągnąć taki rezultat. Za moment rozpoczynamy walkę w Lidze Mistrzyń i tam chcemy godnie zaprezentować węgierską siatkówkę na arenie międzynarodowej – powiedział szkoleniowiec zespołu z Nyíregyházy Szabolcs Németh.

W ramach rozgrywek grupy E Węgierki w następnych kolejkach zmierzą się także z klubem polskiej rozgrywającej Joanny Wołosz – włoskim Imoco Volley Conegliano oraz serbskim ŽOK Ub. Środowe spotkanie będzie dla nich powrotem do siatkarskiej elity po siedemnastu latach nieobecności. – Od samego początku jasno komunikowaliśmy, że w Lidze Mistrzyń chcemy przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie i jak najwięcej się nauczyć. Zeszłoroczny sukces w rozgrywkach krajowych dał nam szansę, żeby teraz zmierzyć się z najlepszymi klubami w Europie, ale nie ma co ukrywać – najistotniejsze będą dla nas mecze Pucharu Węgier oraz o medale mistrzostw Węgier. Powiedziałem swoim zawodniczkom, żeby w trakcie Ligi Mistrzyń cieszyły się każdą chwilą, nie nakładając na siebie przy tym niepotrzebnej presji. Spotkamy się z zespołami dużo wyżej notowanymi niż my sami, więc naszym zadaniem będzie przede wszystkim maksymalne utrudnienie Polkom i Włoszkom drogi do założonego celu, czyli wygranej. W meczu przeciwko Serbkom będę natomiast oczekiwał zwycięstwa – skomentował trener.

* Autorką tekstu jest Angelika Knopek

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę