Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Syn siedmiokrotnego mistrza Polski w MKS-ie Będzin

Syn siedmiokrotnego mistrza Polski w MKS-ie Będzin

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kacper Wnuk – syn wielokrotnego mistrza Polski z PGE Skrą Bełchatów, Radosława Wnuka rozpoczyna swoją przygodę z polską ekstraklasą siatkarską i zaczyna pisać swoją własną siatkarską historię. Według informacji Strefy Siatkówki młody atakujący – po sezonie spędzonym na boiskach pierwszoligowych, w szeregach KFC Gwardii Wrocław – trafi do MKS-u Będzin.

Mimo młodego wieku Kacper Wnuk ma na koncie już pierwsze sukcesy. W turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów z 2019 roku atakujący został wybrany MVP zmagań, a z Treflem Gdańsk stanął na najwyższym stopniu podium. – W małym stopniu poczułem się spełniony, ale to nie oznacza, ze osiadłem na laurach. Dało mi to dodatkowego „kopniaka” mobilizacji do dalszych treningów i dalszego rozwoju. Bycie częścią najlepszej drużyny w kraju i najlepszym zawodnikiem mistrzostw jest naprawdę niesamowitym przeżyciem i na pewno będę wspominał ten turniej i tę drużynę do końca życia. Jest to uczucie nie do opisania – mówił krótko po tamtym turnieju Strefie Siatkówki.Wnuk bardzo skutecznie rywalizował też z Treflem na parkietach drugoligowych, awansując do turnieju finałowego i walcząc o awans do I ligi. Finalnie Treflowi nie udało się wskoczyć do rozgrywek wyżej, ale Wnuk kolejny sezon zagrał już w Krispol 1. Lidze. Trafił bowiem do KFC Gwardii Wrocław, gdzie zdobywał kolejne szlify u boku Marcela Gromadowskiego. Obaj zawodnicy stanowili o sile ataku wrocławskiej ekipy. Po sezonie gry na pierwszoligowym polu talent Wnuka został dostrzeżony jeszcze wyżej – w PlusLidze.

Zawodnikiem od początku poważnie zainteresowany był prowadzony przez Jakuba Bednaruka MKS Będzin. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki negocjacje co do transferu zakończyły się sukcesem. Mimo młodego wieku mający 200 cm wzrostu Kacper Wnuk od początku twardo stąpa po ziemi i zdobywa cenne doświadczenie. – Staram się uczyć najwięcej, jak to tylko możliwe – przyznał atakujący, który w drugiej części sezonu mógł częściej pokazać się w grze na pierwszoligowych parkietach. Teraz dwudziestolatek będzie walczył o to, by móc zaprezentować się na plusligowych boiskach. Z MKS-em Będzin podpisał kontrakt na jeden sezon. Wnuk jest pierwszym zawodnikiem będzinian pozyskanym w tym okresie transferowym.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę