Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Holandii dla Booleans/VV Utrecht

Superpuchar Holandii dla Booleans/VV Utrecht

Siatkarki Booleans/VV Utrecht po raz pierwszy w historii zdobyły Superpuchar. W Sporthal de Basis drużyna trenera Ali Moghadassiana wygrała 3:1 (28:26, 25:23, 9:25 i 25:14) z sześciokrotnym zdobywcą Superpucharu Sliedrechtem Sport.

Fani Sliedrecht Sport i Booleans/VV Utrecht zgromadzili się w Sporthal de Basis, aby obejrzeć walkę o Superpuchar. Sliedrecht zdobywał Superpuchar w ciągu ostatnich pięciu lat, VV Utrecht po raz pierwszy próbował zdobyć tofeum.

Pierwsze dwa sety były kluczowe dla rywalizacji. Obie partie były bardzo zacięte i padły łupem Booleans, odpowiednio do 26 i 23. Prowadząc 2:0, siatkarki z Utrechtu rozluźniły się i bez walki oddały kolejną odsłonę, przegrywając aż do 9, ale Sliedrecht nie poszedł za ciosem i okazało się, że to tylko chwilowy przestój rywalek. Ostatniego seta siatkarki Booleans wygrały do 14 i po raz pierwszy w historii zdobyły Superpuchar Holandii.

źródło: inf. własna, volleybal.nl