Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wraca stara, dobra ZAKSA?

PlusLiga: Wraca stara, dobra ZAKSA?

Trzecią kolejkę PlusLigi zamknęło starcie Indykpolu AZS-u Olsztyn oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po czterech setach z kompletem punktów ze stolicy Warmii i Mazur wyjechał trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. Klub z województwa opolskiego w swoim drugim meczu sezonu 2024/2025 nawiązał jeszcze do gry chociażby sprzed dwóch lat, dwukrotnie odrabiając niemałe straty.

wraca stara zaksa?

Podopieczni trenera Andrei Gianiego wygrali na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn 3:1. Dziesiąty zespół ostatnich mistrzostw Polski dwukrotnie musiał odrabiać niemałe straty. Mowa konkretnie o drugim i czwartym secie. Spektakularny wydawał się set numer dwa, w którym Akademicy prowadzili już 15:10, 20:13 oraz 24:20, by drżeć w grze na przewagi o zwycięstwo. Summa summarum olsztynianie wyrównali po triumfie 26:24.

Gospodarze mieli niemałe zakusy na doprowadzenie do tie-breaka. W czwartą odsłonę weszli z wysokiego „c”, prowadząc na 10:3. Wydawać by się mogło, że siatkarze AZS-u potrzebują jedynie kontynuacji spokojnej gry, by zdobyć pierwszy punkt w sezonie. Kędzierzynianie zaczęli ponownie gonić i ze stanu 9:14 doprowadzili do remisu po 16. Po chwili gry punkt za punkt odskoczyli już na prowadzenie, a szalę goryczy dla olsztynian przelała czerwona kartka dla trenera Juana Manuela Barriala.

POWRÓT DO TRADYCJI

Kędzierzyńska ZAKSA jeszcze w sezonie 2022/2023 czy także w meczu o Superpuchar Polski 2023 słynęła z olbrzymich powrotów i przełamywania przeciwników w samych końcówkach. Za dobry przykład niech posłuży chociażby wymienione spotkanie w Spodku przed rokiem, w którym zespół z województwa opolskiego przegrywał 0:2 w meczu i 13:19 w trzeciej partii, by triumfować po tie-breaku.

Trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów zainkasował pierwsze trzy punkty w zmaganiach 2024/2025.  Kapitalne zawody rozegrał Mateusz Rećko, który zdobył 25 punktów, będąc najlepiej punktującym swojego zespołu. Atakujący został nagrodzony statuetką MVP. Ekipa z południowej części Polski ma za sobą dwa rozegrane spotkania i jedno zaległe ze Steam Hemarpolem Norwidem Częstochowa. Kolejne zawody ZAKSA rozegra w Gdańsku w najbliższą sobotę, 5 października o godz. 17:30. Pierwsze zawody przed własną publicznością ZAKSA rozegra za dwa tygodnie we wtorek, 15 października. Wówczas do Hali Azoty zawita Cuprum Stilon Gorzów.