Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stal Nysa ogłosiła wszystkich przyjmujących na nowy sezon

Stal Nysa ogłosiła wszystkich przyjmujących na nowy sezon

fot. PressFocus

PSG Stal Nysa rozwikłała niemałą zagadkę w kwestii nadchodzącego sezonu. Klub z województwa opolskiego zatrzymał wszystkich czterech przyjmujących z ostatniego sezonu i tym samym jego linia przyjęcia wciąż będzie taka sama. Tak więc za przyjęcie odpowiadać będą kolejno: Zouheir El Graoui, Michał Gierżoot, Kamil Kosiba oraz Wojciech Włodarczyk. 

BEZ ŻADNYCH ZMIAN NA PRZYJĘCIU W STALI

Władze nyskiej Stali zaprezentowały linię przyjęcia na sezon 2024/2025 PlusLigi. Na tej pozycji nie uświadczymy ani jednej zmiany, wszak przyjmujący, którzy w rozgrywkach 2023/2024 reprezentowali barwy klubu z Opolszczyzny, w przyszłym roku również będą to robić. W ten oto sposób na pokładzie zostali: Kamil Kosiba, Michał Gierżot, Zouheir El Graoui oraz Wojciech Włodarczyk. Z jednej strony zgranie i obycie pomiędzy samymi zawodnikami może stanowić ich atut na nowy sezon, z drugiej jednak materiału wideo „na nich” nie brakuje, tak więc o ewentualne zaskoczenia może być im trudniej.

 

PODSTAWOWI ZOSTAJĄ

Spośród całej czwórki najlepiej punktującym był El Graoui, który zapisał na swoje konto w sumie 426 punktów (341 atak, 48 blok, 37 zagrywka) i atakował ze skutecznością 47,89%. Wraz z Gierżotem tworzyli oni podstawowy skład. Ten nie może ostatniego okresu zaliczyć do udanych, ponieważ po raz drugi przez kontuzję zmuszony był opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski. W sezonie PlusLigi zdobył jednak 389 oczek (317 atak, 22 blok, 28 zagrywka) i uderzał ze skutecznością 52,72%.

Z kolei Kosiba i Włodarczyk grali drugie skrzypce, choć pierwszy z nich nie był wolny od znacznej eksploatacji. Dwójka tych przyjmujących zainkasowała odpowiednio po 74 i 167 punktów.

Zawodnicy ci nie byli też wolni od odbierania nagród MVP. Prym w tym segmencie wiódł Gierżot, który na swoją półkę dołożył aż sześć statuetek, zajmując 5. miejsce w rankingu MVP sezonu 23/24 PlusLigi. El Graoui trzykrotnie natomiast został okrzyknięty mianem najbardziej wartościowego zawodnika meczu, a Włodarczyk i Kosiba raz.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Stal Nysa - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved