Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Środkowy zawiercian wraca do ligi belgijskiej

Środkowy zawiercian wraca do ligi belgijskiej

fot. Katarzyna Antczak

W poprzednim sezonie Pieter Verhees bronił barw Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Belgijski reprezentacyjny środkowy po kilku sezonach spędzonych za granicą swojego ojczystego kraju postanowił wrócić do Belgii, do klubu z Maaseik, gdzie zaczynał swoją poważną przygodę z siatkówką.

Poprzednie rozgrywki nie było zbytnio udane dla Belga. Doświadczony środkowy wystąpił w jedynie 9 meczach Aluronu Virtu CMC Zawiercie i zdobył dla tego klubu 24 punkty, przez dłuższą część rozgrywek zmagając się z urazami. Teraz Pieter Verhees postanowił wrócić do korzeni. 30-letni środkowy po prawie 10 latach spędzonych w ligach zagranicznych zdecydował się podpisać kontrakt ze swoim pierwszym klubem – Greenyard Maaseik, które wtedy występowało pod nazwą Noliko Maaseik. Verhees reprezentował barwy tego klubu w latach 2006-2008, a następnie w sezonie 2011/2012. Potem Belg przez kilka lat występował we włoskiej Serie A, skąd przeniósł się do PlusLigi i podpisał kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie.

Największe sukcesy Pieter Verhees święcił w swojej ojczyźnie, gdzie zdobywał medale rodzimej ligi. Na swoim koncie ma także drugie miejsce w Pucharze Challenge wywalczone w 2014 roku, a także Puchar Włoch i wicemistrzostwo Włoch.

W Belgii rozgrywki przerwano oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa, a władze zdecydowały, że nie będą przyznawać mistrzowskiego tytułu. Od wielu lat trwa jednak w Belgii rywalizacja Knack Roeselare z Greenyard Maaseik. Obie drużyny odsłoniły już sporo kart na kolejny sezon. Oprócz Verheesa w ekipie z Maaseik będzie występować między innymi dwóch utalentowanych Irańczyków: Amir Hossein Esfandiar oraz Javad Karimi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2020/2021

źródło: opr. własne, vcgreenyardmaaseik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved