Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Środkowy zawiercian wraca do ligi belgijskiej

Środkowy zawiercian wraca do ligi belgijskiej

fot. Katarzyna Antczak

W poprzednim sezonie Pieter Verhees bronił barw Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Belgijski reprezentacyjny środkowy po kilku sezonach spędzonych za granicą swojego ojczystego kraju postanowił wrócić do Belgii, do klubu z Maaseik, gdzie zaczynał swoją poważną przygodę z siatkówką.

Poprzednie rozgrywki nie było zbytnio udane dla Belga. Doświadczony środkowy wystąpił w jedynie 9 meczach Aluronu Virtu CMC Zawiercie i zdobył dla tego klubu 24 punkty, przez dłuższą część rozgrywek zmagając się z urazami. Teraz Pieter Verhees postanowił wrócić do korzeni. 30-letni środkowy po prawie 10 latach spędzonych w ligach zagranicznych zdecydował się podpisać kontrakt ze swoim pierwszym klubem – Greenyard Maaseik, które wtedy występowało pod nazwą Noliko Maaseik. Verhees reprezentował barwy tego klubu w latach 2006-2008, a następnie w sezonie 2011/2012. Potem Belg przez kilka lat występował we włoskiej Serie A, skąd przeniósł się do PlusLigi i podpisał kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie.Największe sukcesy Pieter Verhees święcił w swojej ojczyźnie, gdzie zdobywał medale rodzimej ligi. Na swoim koncie ma także drugie miejsce w Pucharze Challenge wywalczone w 2014 roku, a także Puchar Włoch i wicemistrzostwo Włoch.

W Belgii rozgrywki przerwano oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa, a władze zdecydowały, że nie będą przyznawać mistrzowskiego tytułu. Od wielu lat trwa jednak w Belgii rywalizacja Knack Roeselare z Greenyard Maaseik. Obie drużyny odsłoniły już sporo kart na kolejny sezon. Oprócz Verheesa w ekipie z Maaseik będzie występować między innymi dwóch utalentowanych Irańczyków: Amir Hossein Esfandiar oraz Javad Karimi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2020/2021

źródło: opr. własne, vcgreenyardmaaseik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę