Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Środkowy pożegnał się z Cuprum

Środkowy pożegnał się z Cuprum

fot. Cuprum Lubin

Trwa przebudowa składu Cuprum Lubin. W piątek klub poinformował, że w nadchodzącym sezonie w jego barwach nie zagra Maksim Marozau. Doświadczony środkowy w miedziowej drużynie spędził jeden sezon.

Z dnia na dzień coraz więcej wiadomo o składzie w jakim w sezonie 2020/2021 zagra Cuprum Lubin. Wiadomo już, że po rocznej przygodzie z drużyną prowadzoną przez Marcelo Fronckowiaka pożegnał się Maksim Marozau. To kolejny zawodnik, który nie zagra już w Cuprum. Wcześniej z miedziowej ekipy odeszli między innymi: Jędrzej Gruszczyński (libero), Mateusz Sacharewicz (środkowy), Damian Domagała i Jakub Ziobrowski (atakujący), Robinson Dworanen, a także Bartłomiej Lipiński (przyjmujący).

Maksim Marozau przez ostatnie lata występował na parkietach PlusLigi. Jego przygoda z polską siatkówką zaczęła się od sezonu spędzonego w barwach Dafi Społem Kielce, następnie występował w Viśle Bydgoszcz, a w ostatnich rozgrywkach reprezentował właśnie Cuprum Lubin. Nie był jednak podstawowym zawodnikiem miedziowego zespołu. Na parkiecie pojawił się w 17 meczach, rozgrywając w nich 52 sety. Na swoim koncie zgromadził 86 punktów, w tym 7 w polu serwisowym oraz 22 w bloku, a jego skuteczność w ataku została oszacowana na poziomie 57%. Jednak tych statystyk nie będzie miał już okazji poprawić w kolejnym sezonie, bynajmniej nie w barwach Cuprum Lubin.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: Cuprum Lubin - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved