Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Sobieski Żagań skompletował skład

Siatkarze Sobieskiego Żagań zaczną przygotowania do sezonu dopiero za półtora miesiąca, ale klub już skompletował zespół, który będzie się zmagał na drugoligowych parkietach. Jedyną niewiadomą pozostaje obsada piętnastego miejsca w drużynie, ale o tym, czy w ogóle ekipa z Żagania będzie uzupełniona o jeszcze jednego siatkarza, zadecydują pierwsze mecze kontrolne.

– Mamy pełną czternastkę, jedno miejsce jeszcze sobie zostawiliśmy i po grach kontrolnych w sierpniu podejmiemy decyzję, czy ściągniemy piętnastego zawodnika. To pierwszy sezon od lat, kiedy w kadrze nie ma wielkiej rewolucji. Zostaje dziewięciu zawodników. Pięciu nowych dojdzie, w tym dwóch doświadczonych i trzech juniorów  – powiedział w wywiadzie dla Radia Zachód trener Krzysztof Dobek.– Doświadczonym zawodnikiem, który przyjdzie jest Łukasz Jurkojć, a do nauki ściągnęliśmy wychowanka Oriona Sulechów Aleksandra Kłysza. Nowym zawodnikiem będzie również młody Marcel Pszczoła z Zielonej Góry. Dołączą do nas także obiecujący libero Jakub Jezierski oraz doświadczony przyjmujący Mikołaj Głowacki z AZS-u Zielona Góra – dodał szkoleniowiec Sobieskiego.

Prezes zdradził również plany na okres przygotowawczy do sezonu. – Od 4 sierpnia zawodnicy będą się przygotowywać indywidualnie przez dziesięć dni, według otrzymanych rozpisek, a 14 sierpnia zaczynamy przygotowania zgrupowaniem w Świnoujściu, później wracamy już do treningów na swoich obiektach, a także do sparingów i turniejów towarzyskich. 

źródło: zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved