Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Słynny brazylijski duet powraca po dziewięciu latach

Słynny brazylijski duet powraca po dziewięciu latach

fot. archiwum

Jedna z najbardziej utytułowanych brazylijskich drużyn siatkówki plażowej kobiet ostatnich 15 lat powróciła do siebie. Weteranki Talita Antunes i Maria Elisa Antonelli ogłosiły, że w 2021 roku ponownie staną po tej samej stronie siatki.

38-letnia Talita i 36-letnia Maria Elisa były partnerkami po raz pierwszy w latach 2009-2012 i reprezentowały swój kraj na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Talita ostatnio grała z Caroliną Solberg, która była również partnerką Marii Elisy, zanim wzięła urlop w 2020 roku z powodu narodzin jej pierwszego syna, Luccy.Przez cztery sezony jako partnerki Brazylijki grały razem w 51 międzynarodowych turniejach, zdobywając osiem złotych medali, sześć srebrnych i 11 brązowych. Najważniejszy z ich wspólnej gry był brązowy medal, który wywalczyły na mistrzostwach świata w 2011 roku oraz dziewiąte miejsce na igrzyskach w Londynie.

– Obie jesteśmy teraz bardziej dojrzałe i silniejsze. Wierzę, że to coś zmieni – powiedział Talita, trzykrotna olimpijka. – Mamy duże oczekiwania i wiemy już, że mamy dobrą chemię i dobrze pasujemy jako zespół, a to ekscytujące. 

Dla Marii Elisy, która urodziła dziecko zaledwie pięć miesięcy temu, możliwość posiadania znajomej twarzy u boku, gdy wraca do sportu, była oczywista.  – Rozpoczęłam treningi tak szybko, jak mogłam, ale nie spodziewałem się, że wrócę do rywalizacji w takim tempie – powiedziała Maria Elisa. – Kiedy usłyszałem, że Talita i Carol nie chcą kontynuować razem gry, wyciągnęłam rękę i powiedziałam jej, że jestem gotowa, ponieważ do tej pory nawet nie zaczęłam szukać partnerki. Rozmawiałyśmy, uzgodniłyśmy nasze pomysły i postanowiłyśmy wrócić razem .

Wygląda na to, że weteranki rozegrają swój pierwszy wspólny turniej w dniach 20-24 stycznia, kiedy to brazylijski Circuit będzie gościł kolejne zawody sezonu 2020-2021 w Saquarema.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved