Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kanadyjczyk z PlusLigi zagra na igrzyskach olimpijskich [skład]

Kanadyjczyk z PlusLigi zagra na igrzyskach olimpijskich [skład]

fot. PressFocus

Poznaliśmy skład reprezentacji Kanady na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Trener Tuomas Sammelvuo odsłonił karty. W jego trzynastce olimpijskiej znalazło się w sumie pięciu przyjmujących, w tym jeden z nich jest rezerwowym. Nie brakuje także akcentów z PlusLigi, bowiem w zestawieniu znalazł się jeden zawodnik, który zadebiutuje w rodzimej elicie w sezonie 2024/2025. 

SOLIDNA KANADA

Reprezentacja Kanady w tegorocznym sezonie Ligi Narodów zajęła w ostateczności 6. miejsce. Poza gronem czterech najlepszych zespołów, które rywalizowały o medale w łódzkiej Atlas Arenie, zespół z Ameryki Północnej w tabeli uplasował się wyłącznie za siatkarzami z Włoch. Ekipa zza oceanu zostawiła w tyle reprezentacje Brazylii, Argentyny, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych.

Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę, że w tym roku każda z reprezentacji inaczej i po swojemu zapatrywała się na rozgrywki Ligi Narodów, chociaż Kanadyjczycy nie odpuścili tego turnieju i walczyli w nim do samego końca. Jeśli chodzi natomiast o same igrzyska olimpijskie, to formacja z Kraju Klonowego Liścia zarówno w 2016, jak i 2020 roku dotarła do ćwierćfinału. W latach 1996-2012 reprezentacja Kanady nie kwalifikowała się do rozgrywek. Nie ma w swoim dorobku żadnego medalu, a najlepszym wynikiem jest półfinał z 1984 roku. Również i w zbliżającej się imprezie Kanadyjczycy nie będą kandydatami do najlepszej czwórki, niemniej jednak typowani są jako czarny koń zmagań.

OLIMPIJSKA TRZYNASTKA

Poznaliśmy ostateczny skład trzynastu zawodników z Kanady, którzy udadzą się do Paryża na igrzyska olimpijskie. Wśród nich znajduje się jeden obecny zawodnik z PlusLigi, który co prawda jeszcze w niej nie grał, niemniej jednak zadebiutuje w rodzimej elicie w sezonie 2024/2025. Mowa o Fynnianie McCarthym, który dołączył do Bogdanki LUK-u Lublin. Nie brakuje także zawodników z przeszłością w polskiej lidze, mowa o Brodie Hoferze, który jeszcze w ostatnim sezonie grał w Enei Czarnych Radom oraz Nicholasie Hoagu, który w rozgrywkach 2019/2020 był częścią Asseco Resovii Rzeszów i 2018/2019 Stoczni Szczecin.

Wybór olimpijskiej drużyny nie jest prosty i chcę podziękować wszystkim zawodnikom, którzy tak ciężko pracowali na spełnienie tego marzenia o igrzyskach olimpijskich, w tym także tym, którzy nie są w tym składzie. Chciałbym również podziękować całemu sztabowi, pracownikom i trenerom, którzy pracowali z tą drużyną w miesiącach i latach poprzedzających to ogłoszenie. Chcemy reprezentować Kanadę w najlepszy możliwy sposób i sprawić, by cały kraj był dumny z kanadyjskiej siatkówki na arenie światowej w Paryżu. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do Paryża – musimy pojawić się na boisku na pierwszym meczu w najlepszej możliwej kondycji technicznej, taktycznej oraz mentalnej. Nie mamy dużo czasu, ale wykorzystamy go efektywnie, by przygotować się i być gotowym do turnieju olimpijskiego – powiedział Tuomas Sammelvuo, trener reprezentacji Kanady.

SKŁAD REPREZENTACJI KANADY NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU:

Rozgrywający: Luke Herr, Brett Walsh
Przyjmujący:  Stephen Maar, Eric Leoppky, Brodie Hofer, Nicholas Hoag
Środkowi: Danny Demyanenko, Lucas Van Berkel, Fynnian McCarthy
Atakujący: Arthur Szwarc, Xander Ketrzynski
Libero: Justin Lui
Rezerwowy: Ryley Barnes (przyjmujący)

Zobacz również:
Ciekawa koncepcja rezerwowego! Znamy skład Włochów na igrzyska olimpijskie

źródło: volleyball.ca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved