Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ciekawa koncepcja rezerwowego! Znamy skład Włochów na igrzyska olimpijskie

Ciekawa koncepcja rezerwowego! Znamy skład Włochów na igrzyska olimpijskie

fot. PressFocus

Wszystkie reprezentacje zgodne są ze sobą w ostatnich dniach w ogłaszaniu olimpijskich trzynastek. Do tego grona dołączyła także reprezentacja Włoch, która w turnieju startującym pod koniec lipca wystąpi z nominalnie czterema przyjmującymi. Doszło także do ciekawej koncepcji zawodnika rezerwowego, którym jest libero.

FERDINANDO DE GIORGI ODKRYWA KARTY NA TURNIEJ W PARYŻU

Czas nieubłaganie płynie, a tego do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w stolicy Francji również nie pozostało zbyt wiele. Pierwsze spotkania jednego z najbardziej wyczekiwanych nie tylko przez kibiców polskiej reprezentacji, ale również innych turnieju odbędą się dokładnie 27 lipca. Włosi bezsprzecznie są jednym z kandydatów do medalu igrzysk olimpijskich. Zespół, który nieprzerwanie od 1976 roku występuje na tej imprezie w swoim dorobku posiada sześć medali – po trzy srebrne oraz trzy złote.

Mimo że podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego nie znaleźli się nawet w strefie medalowej Ligi Narodów i zakończyli ją na 5. miejscu, to w żaden sposób nie można stracić czujności i doskonale zdają sobie z tego sprawę brązowi medaliści tych rozgrywek, którym przecież przyjdzie się mierzyć z siatkarzami z Półwyspu Apenińskiego w ostatnim meczu grupy B. Pojedynek ten zaplanowano na 3 sierpnia. Włosi dysponują olbrzymim, o czym przekonuje sam skład, który desygnował do igrzysk olimpijskich 62-latek.

SKŁAD REPREZENTACJI WŁOCH NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU:

Rozgrywający: Simone Giannelli, Ricardo Sbertoli
Przyjmujący: Alessandro Michieletto, Daniele Lavia, Luca Porro, Mattia Bottolo
Środkowi: Ginaluca Galassi, Roberto Russo, Giovanni Sanguinetti
Atakujący: Yuri Romano, Alessandro Bovolenta
Libero: Fabio Balaso
Rezerwowy: Gabriele Laurenzano (libero)

Zobacz również:
Cretu wytypował. Słoweńcy znani z PlusLigi zagrają w Paryżu

źródło: federvolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved