Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skład Cuprum Lubin na Grand Prix PLS

Skład Cuprum Lubin na Grand Prix PLS

Do Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki coraz bliżej. W dniach 11-14 sierpnia rozegrana zostanie już trzecia edycja plażowego turnieju. W turnieju udział wezmą wszystkie zespołu PlusLigi, w tym Cuprum Lubin, który ogłosił skład, w jakim wystąpi w Krakowie.

Rok temu, mimo strasznie kapryśnej pogody, lubinianie mieli wiele powodów do radości. Z Krakowa wrócili szczęśliwi, z brązowymi medalami na szyi i nagrodami za zdobycie 3. miejsca w Lidze Letniej. Tamten turniej rozpoczęli od zwycięstwa 2:0 nad zespołem z Radomia. W drugim dniu mierzyli się z PGE Skrą Bełchatów, którą także pokonali, lecz tym razem w trzech setach.

Wygrana dała Cuprum Lubin awans do ćwierćfinału, gdzie czekał Projekt Warszawa, czyli… pierwszy rywal lubinian w tegorocznej edycji. Rok temu pokonali oni stołeczny zespół 2:0, co dało awans do półfinału. Cuprum Lubin liczy, że w tym roku uda się to powtórzyć. Wtedy w półfinale dobrą passę ekipy z Lubina przerwał Indykpol AZS Olsztyn (późniejszy zwycięzca II edycji), ale w meczu o brąz wygrali  2:0 z LUK Lublin.

W tym roku lubińska drużyna pojedzie na zawody pod opieką II trenera Tomasza Kowalskiego i fizjoterapeuty Maćka Maty. Starcie z Projektem Warszawa otworzy tegoroczne rozgrywki Grand Prix i będzie miało miejsce w czwartek 11 sierpnia o godz. 9:00 rano. Dzień później w zależności od wyniku spotkania, Cuprum zmierzy się z jednym zespołem z pary Trefl Royal Seafood Gdańsk – LUK Lublin.

Podobnie jak rok temu, turniej GP odbędzie się na boiskach do siatkówki plażowej na kompleksie sportowym KS WANDA przy ul. Bulwarowej 39 w Krakowie.