Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Scandicci się zbroi, Zhu Ting zagra we włoskiej Serie A

Scandicci się zbroi, Zhu Ting zagra we włoskiej Serie A

fot. fivb-com

To z pewnością hit tego okienka transferowego we Włoszech. Chinka Zhu Ting zostanie zawodniczką Savino Del Bene Scandicci. W ostatnim sezonie jedna z najlepszych siatkarek na świecie, grająca na pozycji przyjmującej, leczyła kontuzję nadgarstka, która uniemożliwiała jej występy. Wcześniej Zhu Ting grała w chińskim Tianjin, gdzie trafiła po trzech latach występów w Vakifbanku Stambuł.

Gdy klika miesięcy temu we włoskiej prasie pojawiły się plotki o możliwości zatrudnienia Zhu Ting w Scandicci, niemal wszyscy odebrali to jako coś niewykonalnego. Chinka po dwóch sezonach w barwach Tianjin Bohai Bank pozostawała bez klubu, bowiem w ostatnim sezonie leczyła kontuzję nadgarstka. Od igrzysk olimpijskich w Tokio nie mogliśmy oglądać jej na parkiecie.Okazało się, że transfer taki jest możliwy i Savino Del Bene oficjalnie ogłosiło już pozyskanie chińskiej przyjmującej. Do tego na pozycji przyjmującej we włoskim klubie grać będą Elena Pietrini oraz Veronica Angeloni, a także Indre Sorokaite, która może również grać jako atakująca. W dodatku Savino Del Bene pozyskało rosyjską zawodniczkę Janę Szczerban i przedłużył umowę z Jekateriną Antropową.

Z klubem spod Florencji przedłużyły kontrakty Brenda Castillo i Enrica Merlo, na środku siatki grać będą Holenderka Yvon Belien, Amerykanka Haleigh Washington, która przeszła z Novary oraz Ludovica Guidi z Caalmaggiore. Widać, że działacze ze Scandicci bardzo poważnie myślą o walce o mistrzostwo kraju oraz w Lidze Mistrzyń.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę