Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Savino del Bene Scandicci pożegnało Kąkolewską

Savino del Bene Scandicci pożegnało Kąkolewską

fot. cev.eu

Potwierdziły się informacje, że Agnieszka Kąkolewska kolejnego sezonu nie spędzi już w Savino del Bene Scandicci. Doświadczona środkowa reprezentacji Polski przymierzana jest do gry w Grupie Azoty Chemiku Police.

Agnieszka Kąkolewska jest podstawową środkową reprezentacji Polski. Niespełna 26-letnia zawodniczka siatkarskie szlify zbierała w SMS-ie PZPS Sosnowiec, a następnie broniła barw Impela Wrocław i Grot Budowlanych Łódź. Jednak jej dobra gra zaowocowała zainteresowaniem jej osobą przez włoskie kluby. I tak w sezonie 2018/2019 trafiła na Półwysep Apeniński. Najpierw była siatkarką Pomi Casalmaggiore, a ostatnie miesiące spędziła w Savino del Bene Scandicci.Z klubem ze Scandicci uplasowała się na czwartym miejscu w serie A, w 20 meczach gromadząc na koncie 39 punktów. Ale pandemia koronawirusa sprawiła, że nie udało się dokończyć rozgrywek we Włoszech. Jednak Polka nie będzie kontynuowała współpracy z Savino – o czym poinformowano w mediach społecznościowych.

– Dziękujemy Aga. Savino del Bene Scandicci informuje, że Agnieszka Kąkolewska nie będzie częścią zespołu w sezonie 2020/2021. Życzymy Agnieszce przyszłości pełnej sukcesów i satysfakcji – taki komunikat pojawił się w mediach społecznościowych klubu ze Scandicci.

Nieoficjalnie wiadomo, że Agnieszka Kąkolewska ma wrócić do Polski, zasilając szeregi Grupy Azoty Chemika Police. Na razie zachodniopomorski klub poinformował o przedłużeniu umowy z jedną środkową, czyli Igą Wasilewską.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved