Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Samanta Fabris: Wszyscy życzymy sobie, aby trybuny były pełne kibiców

Samanta Fabris: Wszyscy życzymy sobie, aby trybuny były pełne kibiców

fot. FIVB

– Wszyscy życzymy sobie, aby trybuny w Zadarze były pełne naszych kibiców, których wsparcie wiele dla nas znaczy. Fani są naszym dodatkowym graczem, dają nam wiatr w żagle. Z ich pomocą z pewnością dostarczymy niezapomnianych wrażeń – powiedziała kapitan chorwackiej reprezentacji Samanta Fabris. Chorwacja to jeden ze współorganizatorów mistrzostw Europy w 2021 roku.

Tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet rozegrane zostaną w czterech krajach – Chorwacji, Serbii, Rumunii i Bułgarii. Kapitan chorwackiej reprezentacji obecnie gra w Dinamie Kazań. Samanta Fabris nie ukrywa, że już czeka na rozpoczęcie przygotowań do walki w mistrzostwach Starego Kontynentu. – Nie mogę się doczekać lata i przygotowań w Zadarze. Mam tylko nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będziemy musieli walczyć z problemami organizacyjnymi spowodowanymi pandemią koronawirusa. Wszyscy życzymy sobie, aby trybuny w Zadarze były pełne naszych kibiców, których wsparcie wiele dla nas znaczy. Fani są naszym dodatkowym graczem, dają nam wiatr w żagle. Z ich pomocą z pewnością dostarczymy niezapomnianych wrażeń – stwierdziła Fabris.Chorwatki rywalizację międzynarodową w 2021 roku rozpoczną od Złotej Ligi Europejskiej, którą zaplanowano na przełom maja i czerwca, czeka ich również FIVB Challenger Cup, który odbędzie się w Zadarze od 30 czerwca do 4 lipca. Imprezą docelową są jednak mistrzostwa Europy. – Czeka nas wiele meczów, turniejów w 2021 roku, ale myślę, że wszyscy za tym tęsknimy, odkąd pandemia zatrzymała cały świat. Ostatni raz jako reprezentacja grałyśmy w styczniu 2020 roku w Holandii podczas eliminacji do igrzysk olimpijskich w Tokio, ale nie poradziłyśmy sobie tam dobrze. Nasz harmonogram jest idealny, bo Złota Liga Europy będzie przygotowaniem do Challenger Cup, w którym stawką będą kwalifikacje do VNL i wreszcie mistrzostwa Europy, na których liczymy na wiele. W przeszłości pokazaliśmy, że jesteśmy młodym zespołem z wielką przyszłością. Będzie nam brakowało zgrania, ponieważ w zeszłym roku w ogóle się nie spotkałyśmy, ale inni będą mieli podobne problemy – przyznała kapitan Chorwatek.

Samanta Fabris od dwóch lat gra w zespole z Kazania, a jej umowa opiewa na trzy sezony. Siatkarka radzi sobie z mieszkaniem w tej zimnej części Rosji. – Przyzwyczaiłam się, choć na początku nie było łatwo. Obecnie temperatura wynosi około -28° C, a najniższy poziom, jakiego doświadczyłam, to, jeśli się nie mylę, -35. To może brzmieć i wyglądać na trudne, jak życie może toczyć się przy tych temperaturach. Jeżdżę SUV-em, mój parking jest w budynku, więc nie jest strasznie – zauważa siatkarka, która w Dinamie Kazań walczy o najwyższe cele. – Zdobyłam już dwa Superpuchary, jeden Puchar Rosji i mistrzostwo kraju. Obecnie jesteśmy na drugim miejscu w lidze, ale o pierwsze miejsce musimy jeszcze zagrać z Dinamem Moskwa. Nie grałyśmy jednak w Lidze Mistrzów. Mamy mieszankę młodych i bardziej doświadczonych siatkarek. Wierzę, że może to pomóc nam ponownie wygrać ligę – powiedziała.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę