Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozlosowano grupy turniejów finałowych MP młodzików i młodziczek

Rozlosowano grupy turniejów finałowych MP młodzików i młodziczek

W dniach 25 – 27 września odbędą się finałowe turnieje mistrzostw Polski w kategorii młodzików i młodziczek. Na placu boju zostało już tylko po osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w środę rozlosowano grupy turniejów finałowych młodzików i młodziczek. Na placu boju zostało po osiem drużyn, które w dniach 25 – 27 września zagrają o medale, choć miejsce rozgrywania turniejów finałowych nie jest jeszcze znane.

Mistrzostwa Polski młodzików:
Grupa I: TREFL Gdańsk, UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel, AKS V LO Rzeszów.
Grupa II: Enea Energetyk Poznań, DMKS Plas Kielce, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, TS Koset Grudziądz.

Przypomnijmy, że wśród chłopców mistrzostwa Polski w kategorii młodzików broni Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, która w 2019 roku w Krośnie Odrzańskim w finale pokonała Chemika Bydgoszcz. Wówczas trzecia lokata przypadła Enei Energetykowi Poznań, który w batalii o brązowy medal wykazał wyższość nad Lechią Tomaszów Mazowiecki. Z tego grona jedynie bydgoszczan w tym roku zabraknie w turnieju finałowym.

Mistrzostwa Polski młodziczek:
Grupa I: ENEA Energetyk Poznań, UKS Volley Łódź, Energa MKS SMS Kalisz, UKS Lider Konstantynów Łódzki.
Grupa II: MKS Dwójka Zawiercie, MUKS Pasek Będzin, MUKS JOKER Świecie, TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec.

W rywalizacji dziewcząt w minionym roku najlepsza okazała się drużyna #VolleyWrocław, która w rozgrywanym w Giżycku finale wykazała wyższość nad Pomorzanami Pogodno Szczecin. Z kolei trzecie miejsce przypadło Metro Warszawa, które w dwóch setach rozprawiło się z WTS-em Włocławek. Tak się składa, że w tym roku nie będzie żadnej z wymienionych ekip w turnieju finałowym, więc żadna z nich nie obroni medali wywalczonych przed rokiem.

źródło: inf. własna, pzps.pl