Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejna karta odkryta. Będzie czwarty sezon siatkarza w Indykpolu AZS

Kolejna karta odkryta. Będzie czwarty sezon siatkarza w Indykpolu AZS

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trwa seria przedłużeń kontraktów z Indykpolem AZS. Współpracę z olsztyńskim klubem będzie kontynuował Karol Jankiewicz, dla którego sezon 2024/2025 będzie już czwartym spędzonym w jego barwach.

 

Zostaje w domu

Kolejną kartę w swoim składzie na sezon 2024/2025 odkrył Indykpol AZS. Jest nią Karol Jankiewicz, który przedłużył umowę z olsztyńskim klubem. W kolejnych rozgrywkach nie będzie jednak o miejsce w podstawowym składzie rywalizował z Joshuą Tuanigą, bowiem Amerykanin pożegnał się z olsztyńskim zespołem.

 

Czwarty sezon w Indykpolu AZS

Karol Jankiewicz urodził się w Olsztynie i jest wychowankiem Indykpolu AZS. W swojej siatkarskiej karierze grał na pierwszoligowych parkietach, broniąc barw BAS-u Białystok oraz AGH AZS Kraków, ale od sezonu 2021/2022 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. W PlusLidze rozegrał już 70 meczów, ale szczególnie w minionym sezonie często dostawał szansę do gry i wychodził w podstawowym składzie. Wystąpił w 31 spotkaniach, w których zgromadził na swoim koncie 10 punktów, w tym 6 w bloku, a jego drużyna zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu, przegrywając w dwumeczu PSG Stal Nysa.

 

Przypomnijmy, że wcześniej Indykpol AZS przedłużył współpracę z Szymonem Jakubiszakiem, Moritzem Karlitzkiem i Nicolasem Szerszeniem, a ważne umowy mają również Manuel Armoa, Jakub Majchrzak oraz Mateusz Janikowski.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved