Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie trzeci sezon reprezentanta Polski w klubie PlusLigi

Będzie trzeci sezon reprezentanta Polski w klubie PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ważne ogniwo zostaje w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Mowa o Szymonie Jakubiszaku, który w minionych rozgrywkach był jednym z wyróżniających się środkowych PlusLigi. Sezon 2024/2025 będzie dla niego już trzecim spędzonym w zespole z Olsztyna.

 

Indykpol przedłuża kontrakty

Powoli kształtuje się skład Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon. Wcześniej klub poinformował o przedłużeniu współpracy z Moritzem Karlitzkiem oraz Nicolasem Szerszeniem , a ważne umowy mają również Manuel Armoa, Jakub Majchrzak i Mateusz Janikowski. Do tego grona dołączył Szymon Jakubiszak.

 

Szymon Jakubiszak urodził się 13 lutego 1998 roku w Gdańsku. Jest wychowankiem miejscowego Trefla, w którym przeszedł wszystkie szczeble grup młodzieżowych. W 2015 roku zdobył srebro mistrzostw Polski juniorów, a rok później wraz z kolegami z drużyny zajął 3. miejsce w rozgrywkach Młodej Ligi. Na swoim koncie ma także Puchar Polski oraz brąz PlusLigi (2018). Występując w reprezentacji narodowej juniorów, młody przyjmujący zdobył dwa złote medale: mistrzostw Europy (2016) oraz mistrzostw świata (2017).

 

Trzeci sezon w Olsztynie

Przełomowy dla niego był sezon spędzony w Cuprum Lubin. Rozpoczął go jako nominalny przyjmujący, jednak w trakcie sezonu zmienił  pozycję na środkowego. Potencjał w nim dostrzegli działacze Indykpolu AZS Olsztyn, do którego trafił przed sezonem 2021/2022 i gra w nim do dziś. Szczególnie dobrze zaprezentował się w minionych rozgrywkach, w których zdobył aż 304 punkty, z czego aż 78 w bloku, będąc drugim najlepiej blokującym zawodnikiem PlusLigi. Jego dobra postawa nie uszła uwadze Nikoli Grbicia, który powołał go do szerokiej reprezentacji Polski, a następnie także na pierwszy turniej Ligi Narodów w Antalyi.

 

– Zielone tereny, lasy, ścieżki i długie spacery pozwalają mi złapać oddech po wyczerpujących treningach. Warmia i Mazury to nie tylko kraina tysiąca jezior, ale również tysiąca możliwości spędzania wolnego czasu. Dlatego zostaję w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon – powiedział środkowy, Szymon Jakubiszak.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved