Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Rosyjscy siatkarze docenili Wilfredo Leona

Rosyjscy siatkarze docenili Wilfredo Leona

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Sezon rosyjskiej Superligi dobiegł końca. Mistrzem Rosji zostało Dynamo Moskwa, które w finale pokonało Zenit Sankt Petersburg 3:1 i zdobyło swój ósmy tytuł w historii. Po sezonie 55 siatkarzy z wszystkich 14 klubów wzięło udział w anonimowej ankiecie. Zostali oni przepytani o kluczowe kwestie związane z tym sportem – wybrali oni m.in. najlepszego zawodnika w lidze, najlepszego trenera czy też najlepszego siatkarza świata. W dwóch kategoriach zwyciężyli reprezentanci Polski.

 Większość rosyjskich siatkarzy w kategorii „najlepszy zawodnik na świecie” było wyjątkowo zgodnych. Tę kategorię wygrał Wilfredo Leon, który obecnie występuje w Sir Safety Perugii. Mimo że Polak występuje w innej lidze, to nadal jest ceniony w Rosji i otrzymał 22 głosy. Drugie miejsce, z czterema głosami, zajął Osmany Juantorena z Cucine Luby Civitanova. Równie wysoko w kategorii trenerów znaleźli się Nikola Grbić z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (zajął drugie miejsce) oraz Vital Heynen, prowadzący Sir Safety Perugię i reprezentację Polski (uplasował się na czwartej lokacie). Trzech siatkarzy uznało PlusLigę najlepszą ligą świata (ostatecznie w ankiecie była trzecia), natomiast w tej kategorii zwyciężyła rosyjska Superliga z 39 głosami. Druga była Serie A, która otrzymała 13 głosów.

Polacy znajdowali się też w czołówce w kategorii największych rozczarowań sezonu. Najwięcej głosów otrzymał Bartosz Bednorz z Zenita Kazań (15), o jeden więcej od Gabriele Nelliego z Biełogorie Biełgorod. Piąte miejsce, z trzema głosami, zajął Maciej Muzaj, występujący w Sir Safety Perugii.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę