Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw powiększa przewagę nad rywalami

Rosja K: Lokomotiw powiększa przewagę nad rywalami

Lokomotiw Kaliningrad po pięciu kolejkach rosyjskiej Superligi siatkarek pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Malwina Smarzek i jej koleżanki w trzech setach pokonały w Mińsku Minczankę i przy poniedziałkowej porażce Tulicy Tuła mają już 4 punkty przewagi nad rywalami. Polska atakująca zdobyła w ostatnim meczu 18 oczek. Tabelę bez wygranej na koncie zamykają zespoły Sparty Niżnyj Nowgorod i Zariecza Odińcowo.

W 5. kolejce rosyjskiej Superligi siatkarek Lokomotiw Kaliningrad grał na Białorusi z Minczanką Mińsk. Liderki tabeli tylko w pierwszej partii miały nieco kłopotów, ale wygrały w końcówce na przewagi 26:24. W dwóch kolejnych setach dominacja Lokomotiwu nie podlegała dyskusji i zespół Malwiny Smarzek po raz piąty z kolei zakończył mecz zgarniając komplet punktów.

Polska atakująca zdobyła w tym spotkaniu 18 punktów, z czego 15 atakiem przy 48% skuteczności. Smarzek dołożyła do tego dwa punktowe bloki oraz jednego asa serwisowego. Nasza siatkarka jest czwarta w klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarek ligi rosyjskiej (96 punktów), ale ma najwyższą średnią punktów zdobytych na set (6,0).

W poniedziałek zaskakująco łatwej porażki doznały wiceliderki tabeli. Tulica Tuła przegrała w trzech szybkich setach z Leningradką w Sankt Petersburgu, przez co przewaga Lokomotiwu nad rywalami w tabeli wzrosła już do 4 oczek. Oprócz Tulicy po 11 punktów po pięciu spotkaniach mają również Dinamo Krasnodar, Dinamo Kazań oraz Proton Saratow, który po zwycięstwie 3:0 z Zarieczem Odińcowo wskoczył na 2. miejsce w tabeli. 18 punktów dla Protonu zdobyła w tym meczu Julia Maksimowa.

Dinamo Krasnodar pokonało 3:0 we własnej hali Spartę Niżnyj Nowgorod, która podobnie jak Zariecze wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. 21 punktów na swoim koncie w tym meczu miała siatkarka Dinama Borymiła Biarda. Również z trzysetowego zwycięstwa w roli gospodyń cieszyły się siatkarki Dinama Kazań, które rozprawiły się z Dinamem Czeliabińsk. Liderkami drużyny z Kazania w tym spotkaniu były Samanta Fabris (15 pkt.) oraz Tatiana Kadoczkina (16 pkt.).

Dwa mecze piątej serii spotkań Superligi zakończyły się tie-breakami. Urałoczka po zaciętej walce wygrała 3:2 z Dinamem Moskwa, a pierwszy set tego spotkania zakończył się wynikiem… 40:38. Świetną formę w zespole z Jekaterinburga zaprezentowały Ksenia Parubiec (36 pkt.) oraz Ksenia Smirnowa (32 pkt.). Liderką stołecznego Dinama była Natalia Gonczarowa, która zdobyła 32 punkty. Drużyna Jenisieja Krasnojarsk dwukrotnie w Lipiecku obejmowała prowadzenie, ale gospodynie za każdym razem doprowadzały do wyrównania, a w decydującej partii to one wygrały 15:13 i zgarnęły dwa punkty. Najwięcej oczek dla zwycięskiego zespołu zdobyła Irina Kapustina (23), w drużynie gości wyróżniała się Sofia Pisariewskaja (28 pkt.).