Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: 23 punkty Malwiny Smarzek w meczu z Dinamo Moskwa

Rosja K: 23 punkty Malwiny Smarzek w meczu z Dinamo Moskwa

W drugiej kolejce rosyjskiej Superligi siatkarek drugie zwycięstwo odniósł Lokomotiw Kaliningrad z Malwiną Smarzek w składzie. Zespół polskiej atakującej pokonał we własnej hali 3:1 Dinamo Moskwa, a polska siatkarka zdobyła w tym meczu 23 punkty. Lokomotiw jest obecnie na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie bilansem małych punktów zespołowi Dinama Kazań, który pokonał na wyjeździe w trzech szybkich setach Zariecze Odińcowo.

Lokomotiw słabo rozpoczął mecz 2. kolejki rosyjskiej Superligi z Dinamo Moskwa i przegrał pierwszego seta przed własną publicznością do 19. Potem jednak siatkarki z Kaliningradu przejęły inicjatywę i wygrały trzy kolejne sety, w tym drugiego wysoko do 16. W zespole Lokomotiwu w tym spotkaniu wyróżniły się dwie siatkarki. Obok Malwiny Smarzek, która zdobyła 21 punktów atakiem przy skuteczności 38% i do tego dołożyła dwa skuteczne bloki, świetnie grała również Irina Woronkowa (21 pkt.).

Po dwóch kolejkach siatkarki Lokomotiwu są na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie Dinamo Kazań słabszym bilansem małych punktów. Siatkarki z Kazania nie miały żadnych problemów, by pokonać na wyjeździe w trzech szybkich setach Zariecze Odińcowo. 12 punktów w tym meczu na swoim koncie miała Samanta Fabris, o punkt mniej Angelina Lazarenko, Irina Koroliewa oraz Tatiana Kadoczkina.

Trzysetowe wyjazdowe wygrane zanotowały na swoim koncie również zespoły Urałoczki i Leningradki. Urałoczka wygrała w Niżnym Nowogrodzie ze Spartą, jednak w trzecim secie dopiero w końcówce na przewagi. Liderkami drużyny z Jekaterinburga były Jelizawieta Kotowa, Ksenia Parubiec oraz Ksenia Simonowa – wszystkie one miały na koncie po 14 punktów. Leningradka pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła wygrywając 3:0 w Czeliabińsku z Dinamo Metar. 16 punktów dla zespołu z Sankt Petersburga zdobyła Anastazja Garelik.

Drugą wygraną w sezonie odniosły siatkarki Protonu Saratow, które we własnej hali pokonały 3:0 Jenisiej Krasnojarsk. Świetnie w zespole gospodyń spisywały się Julia Maksimowa (16 pkt.) oraz Anastazja Czernowa (17 pkt.). Sporo emocji przeżywali kibice w Lipiecku. Ich zespół wygrał pierwszego seta z Dinamem Krasnodar, jednak potem przegrywał już 1:2. Gospodynie doprowadziły do tie-breaka, a w nim drużyna gości okazała się lepsza i dwa punkty pojechały do Krasnodaru. W zespole z Lipiecka 23 punkty na swoim koncie miała Irina Kapustina, w drużynie Dinama najskuteczniejsza była Borymiła Biarda (21 pkt.).

W ostatnim poniedziałkowym meczu tej serii spotkań Tulica zmierzyła się w Tule z Minczanką Mińsk. Sprawczynie największej niespodzianki na inaugurację rozgrywek wygrały wprawdzie pierwszego seta na przewagi, jednak w drugiej partii musiały uznać wyższość białoruskiego zespołu. W dwóch kolejnych setach przewaga Tulicy nie podlegała już jednak dyskusji i zespół z Tuły zapisał na swoim koncie kolejne trzy punkty.