Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beniaminek odkrył karty – reprezentant Polski w Stali Nysa

Beniaminek odkrył karty – reprezentant Polski w Stali Nysa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trwa ofensywa transferowa Stali Nysa. Do drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Stelmacha dołączył reprezentacyjny rozgrywający, Marcin Komenda. Jest to już trzeci siatkarz, który przeniósł się na Opolszczyznę z Rzeszowa.

Działacze Stali Nysa nie próżnują, chcąc wzmocnić skład drużyny przed grą w PlusLidze. W poniedziałek została odsłonięta kolejna karta nyskiej układanki. Jest nią Marcin Komenda, który na Opolszczyźnie będzie miał okazję odbudować się po niezbyt udanym sezonie w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Zresztą nie jest jedynym zawodnikiem, który do Nysy przeniósł się z Podkarpacia. Wcześniej podobną drogą podążyli Zbigniew Bartman i Bartłomiej Lemański. Ponadto wiadomo już, że w barwach beniaminka PlusLigi zagrają także Michał Ruciak i Wassim Ben Tara.

Marcin Komenda to 24-letni rozgrywający, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Hutniku Kraków. Jest mistrzem Polski kadetów z 2013 roku oraz mistrzem Młodej Ligi w tym samym roku. Seniorską karierę rozpoczynał w Effectorze Kielce, w którym spędził dwa sezony. Później przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobra gra w barwach górnośląskiej drużyny zaowocowała przenosinami do Asseco Resovii Rzeszów, skąd trafił do beniaminka PlusLigi. Komenda ma już za sobą także występy w reprezentacji Polski. Otrzymał trochę szans na grę od Vitala Heynena, a w swoim dorobku ma już między innymi brązowy medal Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy, a także srebrny krążek ubiegłorocznego Pucharu Świata.

Skład Stali Nysa na sezon 2020/2021:
rozgrywający: Patryk Szczurek, Marcin Komenda
przyjmujący: Kamil Długosz, Łukasz Łapszyński, Bartosz Bućko, Zbigniew Bartman
atakujący: Łukasz Kaczorowski, Wassim Ben Tara (TUN)
środkowi: Maciej Zajder, Mariusz Schamlewski, Moustapha M’Baye, Bartłomiej Lemański
libero: Kamil Dembiec, Michał Ruciak

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, Stal Nysa - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved