Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Reprezentanci dotarli do Spały

Reprezentanci dotarli do Spały

fot. Aleksandra Twardowska

Wszyscy przybyli o czasie i byli w doskonałych humorach. Każdy z kadrowiczów mocno zatęsknił za siatkówką, treningami i grą. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale pod wodzą trenera Vitala Heynena rozpoczęło się zgrupowanie kadry siatkarzy.

Cieszę się bardzo, że tutaj jestem. Jestem gotów do najcięższej pracy. Odpocząłem. Ostatnie tygodnie spędziłem z rodziną. Stęskniłem się za chłopakami. Brakuje mi też treningów – mówił Wilfredo Leon.

W OPO COS Spała zameldowali się również członkowie sztabu szkoleniowego. Michał Mieszko Gogol, asystent trenera Vitala Heynena, przypomniał, że obecne zgrupowanie organizowane jest również z myślą o przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Rozgrywki PlusLigi sezonu 2020/21 zakończą się już w połowie kwietnia. – Dzięki temu reprezentacja będzie miała więcej czasu na przygotowanie się. Musimy jednak wcześniej poznać kalendarze CEV i FIVB. Zobaczymy, jak to wszystko będzie się miało do przyszłorocznych mistrzostw Europy i Ligi Narodów. Na pewno więcej czasu oznacza to, że więcej można zaplanować – powiedział Michał Mieszko Gogol.

Dziewiętnastu siatkarzy plus sztab przeszło badania wymazowe. Wyniki będą znane we wtorek rano. Do tego czasu wszyscy będą w izolacji. Nad spawami medycznymi czuwa dr Jan Sokal.

Wszyscy zostali poddani testom wymazowym na obecność wirusa COVID-19 – powiedział Jan Sokal. – Zgodnie z zaleceniami wszyscy do otrzymania wyników pozostaną w izolacji. Posiłki będą podawane do pokojów. Po otrzymaniu wyników, mam nadzieję negatywnych ustalimy plan podczas spotkań sztabu i sztabu z zawodnikami.

Zgrupowanie zakończy się 13 czerwca. Szczegóły pracy w Spale będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved