Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Reprezentacja Kamerunu wycofała się z Challenger Cup

Reprezentacja Kamerunu wycofała się z Challenger Cup

fot. CAVB

FIVB poinformowało, że reprezentacja Kamerunu nie zagra w rozpoczynającym się w czwartek w Chorwacji Challenger Cup. Powodem wycofania się siatkarek tego kraju z turnieju były problemy z wizami, co nie pozwalało im na opuszczenie kraju. 

Reprezentacja Kamerunu w piątek miała rozpocząć swoją walkę w Challenger Cup, którego stawką jest udział w przyszłorocznej edycji Ligi Narodów. Siatkarki Kamerunu nie były jednak w stanie wyruszyć w podróż do chorwackiego Zadaru, bowiem napotkały problem z uzyskaniem wizy.Formuła Challenger Cup zakłada fazę pucharową, a udział w niej bierze osiem drużyn. Kamerun miał w ćwierćfinale zmierzyć się z Portoryko, ale już teraz wiadomo, że przez wizowe komplikacje bezpośrednio do półfinału turnieju w Chorwacji awansują właśnie zawodniczki z Ameryki Południowej, bowiem zgodnie z decyzją FIVB przyznany został walkower na ich korzyść.

Oprócz Kamerunu i Portoryko w żeńskim Challenger Cup udział wezmą siatkarki Belgii, Kolumbii, Czech, Francji, Kazachstanu oraz gospodynie – Chorwatki. Pierwsze mecze odbędą się już w czwartek popołudniu, a finałowe rozstrzygnięcia zapadną w niedzielę.

Terminarz Challenger Cup kobiet:

28 lipca
17:00 Belgia – Czechy
20:00 Chorwacja – Kazachstan

29 lipca
17:00 Kolumbia – Francja
20:00 Portoryko – Kamerun

30 lipca
17:00 i 20:00 półfinały

31 lipca
17:00 mecz o 3. miejsce
20:00 finał

źródło: inf. własna, volleyballworld.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę