Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Rekord świata Paoli Egonu

Rekord świata Paoli Egonu

fot. FIVB

Paola Egonu jest jedną z najlepszych siatkarek świata. Potwierdziła to w weekend w Ankarze, gdzie poprowadziła Włoszki do triumfu w Lidze Narodów. Sama otrzymała tytuł MVP zawodów, ale również pobiła rekord świata w prędkości ataku.

Bez wątpienia Paola Egonu jest obecnie jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą, atakującą świata. W minionym tygodniu była liderką reprezentacji Włoch, która wygrała turniej finałowy w Ankarze. W ćwierćfinałowym spotkaniu z Chinkami na swoim koncie zapisała 36 punktów. W półfinale przeciwko Turczynkom wywalczyła 26 oczek, natomiast w starciu finałowym z Brazylią zdobyła 21 punktów. W efekcie została wybrana MVP turnieju.Jednak o Egonu zrobiło się głośno jeszcze z jednego powodu. Wszystko przez to, że w pierwszym secie finałowego meczu pobiła rekord świata w prędkości ataku jaki kiedykolwiek zarejestrowała FIVB. Włoska siatkarka zaatakowała piłkę z prędkością 112,7 km/h, co pozwoliło jej zdetronizować na czele rankingu serbską atakującą Tijanę Bosković. Jej rekord wynosił 110,3 km/h i został ustanowiony podczas spotkania Serbek z Turczynkami w mistrzostwach Europy w 2021 roku. Podium zamyka kanadyjska atakująca Kiera Van Ryk, która osiągnęła w ataku prędkość piłki 108,1 km/h.

Przypomnijmy, że Paola Egonu jest nie tylko liderką reprezentacji Włoch, ale także do wielu sukcesów poprowadziła Imoco Volley Conegliano. Przy jej ogromnym udziale włoska drużyna przez wiele tygodni była niepokonana, zdobywając między innymi mistrzostwo i Puchar Włoch oraz wygrywając w poprzednim roku Ligę Mistrzyń. W tym roku w finale przegrała z VakifBankiem Stambuł, dla którego punkty będzie zdobywała od kolejnego sezonu ligowego.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę