Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ranking FIVB: Polacy nadal na czele, duży awans Włochów

Ranking FIVB: Polacy nadal na czele, duży awans Włochów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po mistrzostwach świata doszło do sporych przetasowań w czołówce rankingu FIVB siatkarzy. Na jego czele wciąż są biało-czerwoni, ale na drugie miejsce awansowali Włosi. Swoją pozycję poprawili też Japończycy i Słoweńcy. Poza dziesiątką są Serbowie.

Powoli opadają emocje po mistrzostwach świata organizowanych przez Polskę i Słowenię. W turnieju biało-czerwoni nie obronili mistrzowskiego tytułu, ale zdobycie srebrnego medalu pozwoliło im utrzymać pozycję lidera w rankingu FIVB, co ma duże znaczenie chociażby w kontekście walki o awans na igrzyska olimpijskie.Duży awans zanotowali Włosi, którzy w finale mundialu okazali się lepsi od podopiecznych Nikoli Grbicia. Mistrzowie świata przesunęli się bowiem z szóstego na drugie miejsce w rankingu. Podium zamykają Francuzi, którzy z mundialem pożegnali się na etapie ćwierćfinałów.

Brazylijczycy, którzy mistrzostwa świata zakończyli z brązowymi medalami, plasują się na czwartym miejscu w zestawieniu FIVB. Awans zanotowali też Japończycy oraz Słoweńcy. O dwie pozycje w dół rankingu przesunął się Iran. Poza czołową dziesiątką wciąż znajdują się chociażby Serbowie. Wśród ćwierćfinalistów ostatnich mistrzostw świata najniżej są Ukraińcy, którzy jednak awansowali na szesnastą lokatę.

Ranking FIVB siatkarzy:

1. Polska – 389 punktów

2. Włochy – 369 punktów

3. Francja – 368 punktów

4. Brazylia – 361 punktów

5. Rosja – 352 punkty

6. USA – 333 punkty

7. Japonia – 277 punktów

8. Argentyna – 273 punkty

9. Słowenia – 268 punktów

10. Iran – 267 punktów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę