Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rafał Buszek: Gra reprezentacji wygląda dobrze

Rafał Buszek: Gra reprezentacji wygląda dobrze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nikt się nie spodziewa, że w meczu z Tunezją będzie inny wynik niż zwycięstwo Polski. Czekam już na rewanż z USA,  do którego najprawdopodobniej dojdzie w ćwierćfinale – powiedział były reprezentant Polski Rafał Buszek.

Za biało-czerwonymi udana faza grupowa mistrzostw świata. Przeszli ją bez porażki, a najcenniejsza była wygrana z Amerykanami, których pokonali w czterech setach. – Gra reprezentacji wygląda dobrze. Wygraliśmy grupę. Każdy wiedział, że powinniśmy wyjść z jak najlepszym bilansem, bo oprócz tego, że jesteśmy współgospodarzami turnieju, to wyniki muszą przyjść. Teraz czekamy już na play-off, w których po każdym meczu będzie już eliminacja – powiedział Rafał Buszek, były przyjmujący reprezentacji Polski.W 1/8 finału podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z Tunezyjczykami, ale można założyć, że będzie to tylko uwertura przed meczem ćwierćfinałowym z Amerykanami. – Nikt się nie spodziewa, że w meczu z Tunezją będzie inny wynik niż zwycięstwo Polski. Czekam już na rewanż z USA,  do którego najprawdopodobniej dojdzie w ćwierćfinale. Będzie to fajne widowisko – podkreślił doświadczony zawodnik.

Wiele wskazuje na to, że w ćwierćfinale do gry wróci już podstawowy rozgrywający amerykańskiej ekipy, Micah Christenson, którego kłopoty zdrowotne wykluczyły z meczu z biało-czerwonymi w fazie grupowej. – Jestem pewien, że odmieni on grę Amerykanów. Jest to doskonały rozgrywający. Oprócz tego, że jest numerem jeden w kadrze USA, to naprawdę potrafi zrobić różnicę. Jednak reprezentacja Polski dysponuje na tyle świetnymi zawodnikami, że spodziewam się świetnego widowiska. Będzie to bardzo ważny mecz nie tylko w kontekście awansu do półfinału, ale też jeśli Polacy wygrają to spotkanie, to na pewno ich to wzmocni i będą na dobrej drodze do finału – zakończył Rafał Buszek.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę