Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Słowenii M: Walka w pięciu setach dla ACH Volley Lublana

Puchar Słowenii M: Walka w pięciu setach dla ACH Volley Lublana

Siatkarze ACH Volley Lublana wywalczyli Puchar Słowenii 2021. To już 13. trofeum w historii tego zespołu. W wielkim finale siatkarze z Lublany przegrywali już 0:2. Nie poddali się jednak i doprowadzili do tie-breaka, a w nim pokonali Markur Maribor 15:11.

Początek wielkiego finału o Puchar Słowenii pomiędzy ACH Volley Ljubljana i Merkur Maribor naznaczony był błędami po obu stronach. Nieco większą inicjatywę miała ekipa z Lublany, która prowadziła dwoma punktami. Od stanu 16:14 nastąpiła świetna seria siatkarzy Merkura. Kržič wyrównał asem na 18:18. Merkur wyszedł na prowadzenie 27:26, a po błędzie zespołu z Lublany wygrał 30:28.

Drugiego seta otworzył Šket dwoma asami, ale obecni mistrzowie kraju szybko odzyskali równowagę i po asie i udanym ataku Ikhbayriego wyszli na prowadzenie 6:5. Wywołało to reakcję na ławce lublańskiej drużyny i przerwę na prośbę trenera Kašića. Po dwóch asach Kržiča Merkur uciekł na 15:10. Siatkarze ACH zbliżyli się do stanu 17:20, jednak nic więcej nie mogli zrobić i przegrali 20:25.

Początek trzeciego seta był wyrównany, drużyny na przemian zdobywały punkty do 5:5, a potem drużynie z Lublany udało się uciec (7:5). Po udanym ataku i bloku siatkarze ACH Volley po raz pierwszy zdobyli trzypunktową przewagę. Utrzymali ją już do końca seta i wygrali 25:21, przedłużając tym samym losy meczu.

Zwycięski trzeci set dodał zespołowi z Lublany dodatkowej energii. Szybko wyszedł on na prowadzenie 4:0 i kontynuował szybkie tempo. Siatkarze ACH Volley dobrymi akcjami defensywnymi i udanymi atakami zwiększyli przewagę do sześciu punktów (16:10). Trener Škorc próbował dokonywać zmian, ale drużyna Mariboru była już zmęczona i do gry wkradły się błędy. ACH Volley zamknął tego seta wygraną 25:17.

Decydującego piątego seta lepiej rozpoczęli siatkarze ACH Volley, którzy objęli prowadzenie 3:1. Po udanych atakach Mašulovića drużyna z Lublany wyszła na prowadzenie pięcioma punktami (7:2). Po stronie Orange Dragons niepowstrzymani byli Mašulović i Gjorgiev. Po błędzie Bračka na zagrywce ACH Volley wygrał 15:11 i cały mecz 3:2, zdobywając tym samym 13. Puchar Słowenii.

ACH Volley Lublana – Merkur Maribor 3:2
(28:30, 20:25, 25:21, 25:17, 15:11)

źródło: inf. własna, odbojka.si