Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar CEV M: Vero Volley Monza zdobyło tytuł

Puchar CEV M: Vero Volley Monza zdobyło tytuł

Dwóch setów potrzebowali siatkarze Vero Volley Monza w rewanżowym spotkaniu finału Pucharu CEV. Francuskie Tours chciało jednak powalczyć o złotego seta, ale energii i umiejętności wystarczyło jedynie na zaciętą walkę w pierwszej partii. Ostatecznie Włosi wygrali 3:0 i mogli cieszyć się z triumfu w całych rozgrywkach.

Francuzi chcieli wykorzystać atut własnego boiska i bardzo mocno rozpoczęli mecz. Wypracowali sobie kilkupunktową przewagę w środkowej fazie seta (16:12) i liczyli, że pójdą za ciosem. Świetną skuteczność w ataku Uladzisłaua Dawiskiby w szeregach Monzy równoważył Geraldo, choć trzeba przyznać, że to Białorusin śrubował dużo lepszy wynik. Włosi momentalnie zaczęli odrabiać straty i doszli do remisu 16:16. Gra się wyrównała i ostatecznie o zwycięstwie w secie decydowała zacięta końcówka, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Vero Volley 26:24.

Nie przestraszyło to podopiecznych Marcelo Fronckowiaka. Od początku drugiego seta ruszyli do ataku i osiągnęli przewagę 10:7, a dalej 12:9. Później jednak zaciął się w ataku Geraldo i do głosu doszli Włosi. Nieco mniej widoczny był co prawda Dawiskiba, ale jego rolę zdobywania punktów przejął nominalny atakujący Georg Grozer. Vero Volley zaczęło seriami zdobywać punkty i łatwo wygrało 25:18, co oznaczało, że losy finału zostały rozstrzygnięte i kolejne sety nie mają już żadnego znaczenia.

Dla formalności należało jednak mecz zakończyć. Znów w trzeciej partii lepiej zaczęli Francuzi, którzy odskoczyli na 9:4. Szybko jednak ta przewaga zaczęła topnieć, choć siatkarze Tours trzymali jeszcze się dzielnie aż do stanu 18:17. Okazało się, że więcej punktów już podopieczni Fronckowiaka nie zdobędą, a Dawiskiba z Grozerem dokończyli dzieła. Włosi wygrali ostatniego seta 25:18 i mogli wznieść Puchar CEV.

Tours VB (FRA) – Vero Volley Monza (ITA) 0:3
(24:26, 18:25, 18:25)

Tours: Geraldo (9), Leandro (11), Tillie (6), Teryomenko (3), Palonsky (6), Coric (2), Perry (libero) oraz Derouillon (3), Chauvin i Bruckert (2)
Monza: Dzavoronok (3), Orduna (1), Grozer (11), Galassi (6), Beretta (5), Dawiskiba (16), Gaggini (libero) oraz Karyagin (3), Calligaro (1), Federici (libero), Galliani (1) i Katić (2)