Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-21 M: Poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w rywalizacji o miejsca 5-16

MŚ U-21 M: Poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w rywalizacji o miejsca 5-16

Rywalizacja o miejsca 5-16 podczas mistrzostw świata U-21 dobiegła końca. Reprezentacja Polski nie zdołała awansować do strefy medalowej, ale swoje ostatnie spotkanie wygrała i w końcowej klasyfikacji zajęła 5. miejsce. W każdym meczu rywalizacji o lokaty od 5. do 15. obyło się bez tie-breaka, większość spotkań zamknęła się w trzech dosyć jednostronnych setach.

Mecze o miejsca 5 – 8

W swoim ostatnim meczu mistrzostw świata U-21 Polakom przyszło zmierzyć się z Brazylijczykami. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Aliaksei Nasewicz, który w tym pojedynku zdobył aż 23 punkty. Polski siatkarz atakował ze skutecznością 65%, najczęściej w polskiej drużynie punktował blokiem (3 pkt.) i dołożył trzy asy. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Lukas Felipe Bergmann, którego skuteczność wyniosła 67%. Dokładną relację z tego spotkania można prześledzić tutaj.

Trzy sety wystarczyły Belgom do pokonania reprezentacji Tajlandii w meczu o 7. miejsce. Po obu stronach nie brakowało błędów. Reprezentacja Belgii górowała na siatce. Drużyna prowadzona przez trenera Mariena zapisała na swoim koncie aż 17 bloków z czego autorem siedmiu był Jasper Verhamme. Liderem jeśli chodzi o zdobywanie punktów był belgijski kapitan – Ferre Reggers. Łącznie zdobył 16 punktów a jego skuteczność w ataku wniosła 52%. Po drugiej stronie siatki tylko Thanomnoi Jakkrit przekroczył barierę 20 punktów (13 pkt, 40% skuteczności).

Mecze o miejsca 9 – 12

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Czechami a Egiptem była zacięta. Inauguracyjną odsłonę wygrali Egipcjanie a kolejną ich rywale. Druga część meczu to już popis gry siatkarzy z Egiptu. Ekipa ta przejęła inicjatywę i kolejne odsłony wygrywała do 18 i 14. Duży wpływ na taki rezultat miała zagrywka. Egipcjanie zapisali na swoim koncie aż 12 asów z czego autorem czterech był Mhamed Zyad. Atakujący łącznie zdobył 19 punktów, drugim najlepiej punktującym był Awad Hamza (17 pkt.). Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowali Jiri Benda (15) i David Kollator (14).

Chociaż Kanadyjczycy pokonali w swoim meczu Indie 3:0, zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Z seta na set gra była coraz bardziej wyrównana a w ostatniej partii dopiero długa walka na przewagi wyłoniła zwycięzców. Siatkarze z Indii nie pomagali sobie popełniając liczne błędy, rywalom w ten sposób oddali aż 27 punktów (Kanadyjczycy popełnili 19 błędów). Najwięcej punktów w tym spotkaniu – 18 zdobył Aman Kumar. W kanadyjskich szeregach najczęściej punktował Jacob Sargent.

Mecze o miejsca 13 – 16

USA ani przez moment nie dało szans Meksykowi. Amerykanie kontrolowali przebieg gry i po nieco ponad godzinie cieszyli się ze zwycięstwa. Chociaż podopieczni trenera Reada popełnili więcej błędów, to również górowali w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Aż trzech siatkarzy USA miało dwucyfrowy dorobek – Dillon Klein (14), Marc Smith (13) i Alexander Rottman (12). Po drugiej stronie siatki nie udało się to żadnemu zawodnikowi, najwięcej punktów – 7 zdobył wchodzący z ławki Diaz Leonardo Maldonado.

W meczu o 15. miejsce reprezentanci gospodarzy wyraźnie wygrali z Tunezyjczykami. Był to bardzo jednostronny pojedynek, w żadnym z setów Tunezja nie przekroczyła bariery 20 punktów. Reprezentanci Bahrajnu utrzymywali wysoką skuteczność w ataku, popełnili mniej błędów i lepiej zagrywali. Liderami gospodarzy byli Husain Ehsan i Hashem Ali Sayed, którzy zdobyli po 15 punktów. W szeregach Tunezji najwięcej punktów – 11 zdobył Khaled Bouallegue.