Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 M: Polacy kończą rywalizację na 5. miejscu

MŚ U-21 M: Polacy kończą rywalizację na 5. miejscu

Reprezentacja Polski do lat 21 podczas swojego ostatniego spotkania w Bahrajnie zmierzyła się z Brazylią. Stawką meczu było 5. miejsce podczas mistrzostw świata U-21. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i zacięte, jednak ostatecznie ze zwycięstwa i 5. lokaty mogli cieszyć się podopieczni trenera Mateusza Grabdy.

Mecz Polski z Brazylią dobrze rozpoczęli Polacy, którzy po ataku Majchrzaka ze środka prowadzili już 4:1.Siatkarzez z Brazylii bardzo szybko odrobili straty punktowe o przy zagrywce Thieriego na tablicy wyników zagościł remis po 10. Przez kilka akcji gra się wyrównała, jednak w pewnym momencie biało-czerwoni ponownie zaczęli wychodzić na niewielkie prowadzenie. Po ataku Nasewicza Polska prowadziła 17:15, ale brazylijscy siatkarze nie zamierzali odpuszczać. Gdy z dobrej strony pokazał się Bergmann, tablica wyników pokazała remis po 19. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy jeszcze raz uciekli swoim przeciwnikom, którzy tym razem nie zdołali ich dogonić już do końca partii. Piłkę na zakończenie seta Polacy dostali po błędzie Brazylijczyka (24:22), a zakończył ją Śliwka skuteczną kiwką.

Odsłona numer dwa od samego początku była bardzo wyrównana i w pierwszych kilku akcjach żadna z drużyn nie była w stanie wypracować przewagi. Gdy brazylijskim zawodnikom udało się odskoczyć na kilka punktów, to Polacy szybko odrabiali starty i doprowadzali do remisu. Taka sytuacja miła miejsce kilka razy. Dopiero w końcówce seta Brazylijczycy odskoczyli na kilka punktów (21:18). Biało-czerwoni mimo starań mieli problem, aby dogonić swoich przeciwników, którzy pewnie zmierzali po wygraną w secie. Piłkę setową brazylijskiej drużynie dał atak Guilherme (24:21), a zakończył ją zerwany atak Szymendery.

Kolejna partia od samego początku układała się po myśli Polaków. Biało-czerwoni dzięki kilku skutecznym blokom oraz świetnej zagrywce Nasewicza uciekli na pięć „oczek” do przodu (7:2). Brazylijska reprezentacja starała się odrobić różnicę punktową, jednak dobrze dysponowani podopieczni trenera Mateusza Grabdy wcale im tego nie ułatwiali. W drugiej części seta sytuacja na boisku nie zmieniła się, Polska w dalszym ciągu miała dużą przewagę nad rywalami i pewnie zmierzała po zwycięstwo w trzeciej odsłonie. As serwisowy Szymedery dał Polakom piłkę na zakończenie seta (24:17), a ostatni punkt polska drużyna zdobyła blokiem.

Od niewielkiego prowadzenia Polacy rozpoczęli również odsłonę numer cztery i po ataku Majchrzaka ze środka było 9:6. Brazylijscy siatkarze starali się doprowadzić do wyrównania, jednak popełniali zbyt dużo błędów, przez co polska drużyna zaczęła im uciekać, zupełnie jak w poprzedniej partii. Po skutecznym ataku  Nasewicza oraz punktowym bloku Polacy prowadzili 20:15 i pewnie zmierzali po wygraną w całym meczu. W końcówce seta siatkarze z Brazylii zaczęli odrabiać punkty, jednak nie dali rady powstrzymać Polaków przed zakończeniem spotkania. Piłkę meczową polscy zawodnicy dostali po zepsutej zagrywce Brazylijczyka (24:19), a zakończyli ją kilka akcji później atakiem Nasewicza.

Polska – Brazylia 3:1
(25:22, 21:25, 25:17, 25:22)

Polska: Nasewicz (23), Szymendera (13), Śliwka (13), Majchrzak (7), Kufka (6), Kubicki (2), Hawryluk (libero) oraz Hendzelewski
Brazylia: Bergmann (18), Maicon (11), Thiery (10), Vitor (6), Gustavo (3), Arthur (2), Filipe (libero) oraz Guilherme (5), Bryan (3), Henrique (2), Eduardo,